Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Inwentaryzacji
Inwentaryzacja każdemu kojarzy się z mozolnym, nudnym i długotrwałym liczeniem towarów w sklepach, hurtowniach, aptekach oraz przeróżnych firmach. Ma na celu określenie stanu faktycznego towarów. Nie każda firma ma możliwość wyłączenia z działań firmy tak dużej grupy osób, by móc sprawnie przeprowadzić ten wymagający proces. Jak więc najlepiej poradzić sobie z inwentaryzacją?

 

 

 

 

Wynajęcie firmy zewnętrznej do przeprowadzenia inwentaryzacji

Najczęściej najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie firmy zewnętrznej w celu przeprowadzenia inwentaryzacji w firmie. Wynajęcie specjalistów od outsourcingu pozwala na szybkie rozprawienie się z inwentaryzacją. Firmy zajmujące się inwentaryzacjami, tak jak RGIS mają własne rozwiązania, korzystają ze swoich urządzeń i systemów zliczających, co w znaczący sposób usprawnia działania. Firmy te korzystają z doskonale wyszkolonych i doświadczonych pracowników.

 

Jaki jest koszt przeprowadzenia inwentaryzacji przez firmę zewnętrzną?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jako że cena ustalana jest na podstawie wielu czynników, na przykład:

  • miejsca przeprowadzonej inwentaryzacji oraz jej terminu;
  • kompleksowości zlecenia;
  • czy istnieje konieczność porównania stanów faktycznych z dokumentacją księgową?;
  • w zależności od rodzaju zlecenia, czy to mają być środki trwałe, czy faktyczne stany magazynowe;
  • długości zlecenia, w zależności od ilości poświęconych na to godzin;
  • w zależności od stanu przygotowania do remanentu przez zlecającą firmę.

W każdym z przypadków wynajęcie firmy zewnętrznej wiąże się ze sporymi oszczędnościami.

 

Czy firma zewnętrzna będzie bardziej obiektywna od pracowników z inwentaryzowanej firmy?

Wielokrotnie firmy wybierają inwentaryzacje przeprowadzane przez specjalistów z zewnątrz, kiedy obawiają się, że działanie to nie będzie należycie i rzetelnie przeprowadzone przez ich własnych pracowników. Inwentaryzacja przeprowadzana przez firmę zewnętrzną staje się narzędziem do zapobiegania oszustwom w zakresie rachunkowości i sprawozdawczości oraz sprzeniewierzaniu zasób przedsiębiorstwa. Wszak inwentaryzacja majątku to zadanie umożliwiające zamknięcie roku i sporządzenie sprawozdania finansowego. Dlatego tak ważna jest rzetelność jej wykonania. Zawsze należy brać pod uwagę mataczenie ze strony pracowników w celu ukrycia oszustw w przedsiębiorstwie.

Któż więc lepiej wykona powierzone zadanie od wykwalifikowanej i doświadczonej firmy, takiej jak RGIS, która obecnie wykonuje ponad 800 inwentaryzacji dziennie dla firm z przeróżnych branż? Chcesz postawić na rzetelność i dokładność – wybierz firmę o zasięgu globalnym, działającą w Europie, Ameryce Łacińskiej oraz w Azji.

 

Projektowanie stoisk targowych - czyli jak przyciągnąć uwagę klientów? Kilka wskazówek

WhitePress Prawa