Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Prawidłowe okablowanie jest ważne dla osiągnięcia wysokiej jakości i wydajności sieci komputerowej. Właśnie dlatego tester przewodów sieciowych jest podstawowym narzędziem techników i adminów. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się więcej o możliwościach tego urządzenia. Po lekturze artykułu nie będziesz mieć wątpliwości, że warto go używać!

 Dlaczego warto korzystac z testerow okablowania sieciowego

Tester okablowania sieciowego - co to i jak działa?

Tester to precyzyjne narzędzie, które jest niezbędnym wyposażeniem dla każdego montera. Służy do sprawdzania jakości i wydajności okablowania w sieciach komputerowych, a także diagnozowania problemów związanych z ich działaniem. 

Profesjonalny tester okablowania sieciowego składa się z dwóch części. Są to główna jednostka testująca, zwykle z wyświetlaczem lub diodami sygnalizującymi, a także jednostka zdalna, którą podłącza się do końca testowanego przewodu. Po podłączeniu obu możliwe jest przeprowadzenie serii dokładnych testów, które pozwolą na analizowanie stanu okablowania. 

Tester okablowania sieciowego to urządzenie, którego używa się nie tylko podczas konfigurowania sieci komputerowych, ale także podczas ich konserwacji oraz ewentualnego diagnozowania problemów. Z jego pomocą lokalizowanie wszelkich anomalii i późniejsze wyeliminowanie problemów jest znacznie prostsze i szybsze. 

 

Tester okablowania sieciowego - zastosowanie

Tester może być wykorzystany do wielu różnych zadań. W rękach doświadczonego montera staje się podstawowym narzędziem pracy. Oto przykłady: 

  • Instalacja sieci komputerowej - w takim wypadku tester okablowania sieciowego pozwala zweryfikować poprawność podłączenia kabli, a także sprawdzić czy są prawidłowo skręcone i spełniają odpowiednie normy.
  • Diagnoza i naprawa problemów sieciowych - użycie testera ułatwia zlokalizowanie błędnych połączeń, zwarć, rozwarć, zamian kolejności par i nie tylko.
  • Testowanie nowo zakupionych kabli - tester okablowania sieciowego umożliwia sprawdzenie czy nowe przewody spełniają odpowiednie standardy jakości i nie mają defektów. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnego montażu, jeżeli zakup okazał się kiepski.
  • Weryfikacja połączeń w punktach dostępowych - tester to także narzędzie, które może być wykorzystane do weryfikacji połączeń w gniazdkach Ethernet czy panelach patchowych. 

 

Testery i nie tylko - sprawdź gdzie kupić 

Dobrej jakości tester okablowania sieciowego zakupisz w renomowanych sklepach oferujących narzędzia związane z technologią telekomunikacyjną i światłowodową. Szczególnie mocno zachęcamy do sprawdzenia asortymentu dostępnego na stronie Interlab. 

Testery dostępne w Interlab to markowe urządzenia, które charakteryzują się świetnymi parametrami pracy i niezawodnością. Z pewnością będziesz zadowolony z precyzji dostarczanych przez nie wyników. 

Interlab to miejsce, w którym zakupisz nie tylko testery okablowania, ale także inne narzędzia przydatne w pracy montera i serwisanta. Między innymi spawarki umożliwiające łączenie światłowodów, mierniki mocy, reflektometry optyczne i nie tylko. To także odpowiedni sklep, jeżeli szukasz systemów czujnikowych, takich jak optyczny czujnik temperatury, siatki Bragga czy czujnik światłowodowy.

WhitePress Prawa