Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Planując wakacje, pierwszym krokiem jest decyzja, gdzie pojechać, a zaraz po niej podróżnicy muszą się zastanowić, gdzie chcą spać. Najczęstszymi możliwościami są hotel albo prywatny apartament. Popularność drugiej opcji wciąż rośnie – niesie za sobą wiele plusów. W tym artykule przedstawiamy, dlaczego apartamenty są świetną alternatywą dla hoteli!

 apartamenty

Większa prywatność 

Pierwszą korzyścią, dla której podróżujący decydują się na wybór apartamentu zamiast hotelu, jest większa prywatność. Przybywając do swojego miejsca noclegowego, najczęściej nie trzeba mijać recepcji, a kontakt z drugą osobą zazwyczaj ogranicza się do formalności związanych z zameldowaniem i wymeldowaniem. Coraz więcej apartamentów odchodzi od jakiegokolwiek bezpośredniego kontaktu z wynajmującym – często można się spotkać z instrukcjami dostania się do mieszkania i tyle! 

 

Na krócej i na dłużej 

Wynajem apartamentu świetnie się sprawdza na dłuższe i krótsze pobyty. W pełni wyposażonym mieszkaniu łatwiej poczuć się komfortowo – prawie jak w domu! Apartamenty częściej są przestronne z miejscem do wypoczynku poza łóżkiem. W hotelu podróżujący spotykają się z monotonnym układem pokojów – najczęściej znajdują się tam tylko łóżka i łazienka, często brakuje wolnej przestrzeni do odpoczynku. Dlatego, długi pobyt w takim pokoju może okazać się nużący, zwłaszcza dla większych grup lub rodzin z dzieckiem. 

 

Prywatny aneks kuchenny 

Dla wielu podróżujących miejsce do przygotowywania posiłków to „must have”! Prywatny aneks kuchenny pozwoli na samodzielne przygotowywanie posiłków, a dzięki czemu koszty podróży zmaleją! Aneks kuchenny może okazać się bezcenny dla rodzin z dzieckiem. Pociechy często mają specyficzne kubki smakowe i jedzenie oferowane w restauracjach może okazać się nieodpowiednie. W kuchni znajduje się lodówka – zazwyczaj większa niż te oferowane w pokojach hotelowych. 

Podczas pobytu w hotelu często w cenie lub za dodatkową opłatą dostępne są śniadania. Jest to korzystne dla osób, które od rana chcą rozpocząć zwiedzanie i nie chcą się martwić o pusty żołądek. Na szczęście wiele apartamentów również włącza do swojej oferty śniadania i takim sposobem dorównuje pobytowi w hotelu!

 

Idealne dla większych grup 

Rzadko można znaleźć hotele z wieloosobowymi pokojami. Grupy znajomych mogą chcieć wspólnie spędzić czas, nawet w pokoju, co niestety może okazać się niemożliwe w hotelu. Wybór apartamentu dla większej grupy, często okazuje się korzystniejszy finansowo i pozwala na swobodne spędzanie czasu, nie przeszkadzając innym podróżującym. 

 

Lokalizacja 

Dzięki rosnącej popularności tymczasowego wynajmu apartamentów, można odnaleźć je praktycznie wszędzie – w górach, nad morzem, w małych i dużych miastach. Dodatkowo, w zależności od preferencji, apartamenty można znaleźć w centrach miast, blisko atrakcji lub na obrzeżach, w spokojniejszych okolicach. 

 

Room service 

Plusem pobytu w hotelu jest oferta room service. Podróżujący wracają po długim zwiedzaniu do pokoju i jest posprzątane! Bardzo przyjemne uczucie! Ale i w tym przypadku prywatne apartamenty doganiają hotele i w wielu miejscach odnaleźć można oferty z room service. 

Tyle plusów! Jedyne co pozostało, to podjęcie decyzji i wyjazd gdzie tylko dusza zapragnie. Czy te apartamenty w Łodzi na wynajem nie brzmią świetnie? Życzymy relaksującego i komfortowego pobytu!

WhitePress Prawa