Nowoczesna technologia czyszczenia suchym lodem jest powszechnie wykorzystywana w przemyśle z uwagi na liczne zalety i szeroki wachlarz zastosowań. Dlatego warto dowiedzieć się, na czym polega ta metoda.
Na czym polega czyszczenie suchym lodem?
Czyszczenie suchym lodem można porównać do procesu mycia myjką ciśnieniową lub piaskowania, ale daje lepsze efekty. Zestalony dwutlenek węgla wydostaje się poprzez dyszę specjalnej maszyny pod wysokim ciśnieniem i uderza z dużą prędkością w zabrudzone powierzchnie. Cząsteczki suchego lodu wnikają w powstałe w warstwie brudu szczeliny, po czym sublimują, czyli przechodzą bezpośrednio ze stanu stałego w gazowy, zwiększając swoją objętość. W efekcie skutecznie i szybko odspajają zabrudzenia z powierzchni.
Zalety czyszczenia lodem
Czyszczenie suchym lodem jest najlepszą, nieinwazyjną metodą usuwania każdego rodzaju zabrudzeń o wysokiej wydajności i skuteczności. Pozwala dotrzeć do nawet trudno dostępnych miejsc i ma działanie dezynfekujące - niszczy alergeny i bakterie.
Cały proces trwa krótko i nie wymaga demontażu maszyn, eliminując przestój produkcji. Przy tym metoda jest bezpieczna, umożliwia czyszczenie urządzeń pod napięciem i w czasie pracy. Nie uszkadza też grzałek i czujników elektrycznych maszyn. Poprawia za to ich wydajność.
Czyszczenie lodem jest przyjazne dla środowiska, ponieważ nie wymaga stosowania środków chemicznych. W związku z tym eliminuje problem utylizacji odpadów i ścieków. Czyszczenie lodem odbywa się również bez użycia wody. Maszyn nie trzeba suszyć i od razu są gotowe do pracy. Nie występuje też ryzyko korozji.
Uwzględniając wszystkie czynniki, czyszczenie suchym lodem jest finalnie tańsze w porównaniu z metodami tradycyjnymi.
Maszyny do czyszczenia suchym lodem - suchylod.eu
Czyszczenie lodem - zastosowanie
Technologia czyszczenia suchym lodem ma uniwersalne zastosowanie, a zwłaszcza jest wykorzystywana wszędzie tam, gdzie używanie wody i agresywnej chemii jest wykluczone.
Głównie stosowana jest w przemyśle:
- spożywczym
- drukarskim
- kosmetycznym
- farmaceutycznym
- energetycznym
- hutniczym
- drzewnym
- motoryzacyjnym
- metalurgicznym
- produkcja tworzyw sztucznych i opakowań
- produkcja opon
- lotnictwo.
Z uwagi na wysoką skuteczność i możliwość czyszczenia delikatnych powierzchni ma zastosowanie w renowacji oraz konserwacji zabytków, jak również w obiektach użyteczności publicznej i komunalnych (np. usuwanie graffiti).
Spotkanie z klientem w restauracji - etykieta spotkań biznesowych