Porady
Typografia
 • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
 • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nieruchomości
Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów pracy jako agent nieruchomości jest to, że każdy dzień jest inny. Specjaliści tego typu spotykają nowych ludzi i reagują na zmieniające się potrzeby kupujących i sprzedających — co często oznacza zmianę biegów w ostatniej chwili.

 

 

 

 

 

 

 

Chociaż nie ma typowego dnia dla agenta nieruchomości, istnieje wiele zadań, które większość agentów wykonuje regularnie. Postanowiliśmy je przedstawić w niniejszym artykule!

Obowiązki administracyjne agenta nieruchomości

Jak więc wygląda typowy dzień dla agenta nieruchomości?

Agenci mają do wykonania wiele codziennych obowiązków, od generowania leadów, rozwijanie aspektu marketingowego danego biura po otwieranie domów i zamykanie nieruchomości. Jeśli chodzi o kwestie administracyjne, to przedstawiają się one następująco:

 • odpowiadanie na SMS-y, e-maile i połączenia telefoniczne,
 • przetwarzanie dokumentów dotyczących nieruchomości, umowy i zapisy najmu,
 • koordynowanie spotkań, pokazów, dni otwartych i spotkań,
 • tworzenie i rozpowszechnianie ulotek, biuletynów, wykazów i innych materiałów promocyjnych,
 • tworzenie budżetów dla operacji miesięcznych, kwartalnych i rocznych,
 • opracowywanie planów marketingowych dla ofert,
 • aktualizowanie bazy danych klientów,
 • badanie aukcji w celu opracowania raportów z porównawczej analizy rynku (CMA),
 • aktualizowanie stron internetowych i profili w mediach społecznościowych.

Ponieważ obowiązki administracyjne mogą być bardzo czasochłonne, wielu agentów zatrudnia asystenta do wykonywania tych codziennych zadań. Pozwala to agentowi efektywniej wykorzystać swój czas i ostatecznie być bardziej produktywnym.

 

Generowanie leadów w zakresie nieruchomości

Bez kupujących i sprzedających nie byłoby transakcji — ani prowizji. Znalezienie klientów ma kluczowe znaczenie dla sukcesu biura nieruchomości.

Jednym ze sposobów budowania kontaktów jest strategia sfery wpływów nieruchomości (SOI), która skupia się na generowaniu leadów przez osoby, które agent już zna. Może to obejmować rodzinę, przyjaciół, sąsiadów, kolegów z klasy, współpracowników biznesowych i inne kontakty towarzyskie.

Większość ludzi sprzedaje, kupuje lub wynajmuje nieruchomość w pewnym momencie swojego życia, co oznacza, że każda osoba, z którą spotyka się agent, jest potencjalnym klientem. Dzień agenta nieruchomości często obejmuje spotkania z wieloma osobami, rozdawanie wizytówek i śledzenie informacji kontaktowych dla rozwijającej się sieci. Po nawiązaniu pierwszego kontaktu agenci regularnie dzwonią, wysyłają e-maile, zwykłą pocztę lub SMS-y, aby ich nazwisko pozostało świeże w pamięci potencjalnych klientów.

 

Podsumowanie

Szeroki zakres obowiązków agenta sprawia, że ma się do czynienia z osobą mocno zakorzenioną w branży nieruchomości i świadomą różnych procesów w niej zachodzących. Tym istotniejszy jest kontakt z renomowanym biurem zrzeszającym specjalistów z tego zakresu, aby proces kupna/sprzedaży danego domostwa był możliwie jak najkorzystniejszy, również ekonomicznie.

 

Moldex3d jako najlepszy program do symulacji wtrysku, symulacji moldflow.

Udostepnienie danych użytkownika strony internetowej a RODO

WhitePress Prawa