Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Obecna rzeczywistość gospodarcza jest niezwykle turbulentna, również w zakresie często zmieniających się przepisów. Ostatni rok to nie tylko dwukrotnie zmieniające się przepisy podatkowe w zakresie Polskiego Ładu ale także planowane bardzo duże zmiany w Kodeksie Pracy, które w znaczący sposób wpływają na funkcjonowanie i pracę działów kadr i płac. Niestety nie wszyscy pracownicy działów kadr, HR czy biur rachunkowych mogą pozwolić sobie na to, aby śledzić takie zmiany wraz z pomocą ekspertów. Budżety na szkolenia w firmach i jednostkach administracji są obecnie bardzo często ograniczane, a licznie zmieniające się przepisy wywołują lawinę pytań i wątpliwości, które warto skonsultować ze specjalistami w tym zakresie. 

 

Bardzo dobrym rozwiązaniem takich sytuacji jest udział w bezpłatnych webinarach. Szczególnie polecany jest cykl bezpłatnych webinarów Kadrowe Środy organizowany przez Centrum Szkoleń Verte. To wydarzenie, które na przestrzeni 2 lat zgromadziło ponad 23 tys. unikalnych odbiorców. Czym dokładnie są Kadrowe Środy, kto może z nich skorzystać, czy bezpłatne webinary mogą zapewnić wiedzę na najwyższym poziomie?

 

Na czym polegają Kadrowe Środy?

Kadrowe Środy to cykl bezpłatnych webinarów dla kadr i płac, który skupia swoją tematykę na bieżących kwestiach oraz tematach, które budzą najwięcej problemów w interpretacji przepisów. To cykl, który od 2019 roku przyciągnął już ponad 23 tys. odbiorców a wśród nich zarówno pracowników administracji publicznej jak również firm takich jak PGNIG, Loreal, Zalando, HealthLabs, Polsat, Grupa Lotos. Nic dziwnego - na rynku od lat widoczna jest luka, jeśli chodzi o merytoryczne i rzetelne wydarzenia dla pracowników kadr oraz płac, działów HR i biur rachunkowych, w których można wziąć udział bezpłatnie. Kadrowe Środy to sposób na zapełnienie tej luki, a wszystko to dzięki wsparciu ekspertów-praktyków, dających dostęp do sprawdzonej i zweryfikowanej wiedzy.

 

Jakie zagadnienia są poruszane podczas webinarów?

Kadrowe Środy poruszają zagadnienia i tematy, o których musi wiedzieć każdy pracownik działu kadr i HR, specjalista do spraw kadr i płac w przedsiębiorstwie prywatnym, a także osoba zatrudniona w jednostce samorządu terytorialnego. Wszystko to jednak z myślą o najbardziej bieżących tematach, które mają wpływ na codzienność podmiotów gospodarczych. Jakie przykładowe tematy realizowane są w ramach cyklu?

 

  • Zmiany w umowach o pracę w 2023 roku
  • Nowe regulacje w zakresie prawa pracy, a także pracy zdalnej i kontroli trzeźwości
  • Nowe formularze dokumentów kadrowych, regulaminy oraz najważniejsze informacje związane z ich prawidłowym wypełnianiem po zmianach Kodeksu Pracy

 

Są to oczywiście niektóre z wielu przykładowych zagadnień poruszanych podczas webinarów, które zawsze dzielą się na część merytoryczną oraz praktyczną. Ta ostatnia część, to możliwość zadawania ekspertom pytań, dzięki czemu dany temat można przenieść na grunt własnej, codziennej pracy i tym samym lepiej go zrozumieć.

 

Dlaczego warto zapisać się na ten cykl webinarów?

Wiemy już, czym są Kadrowe Środy oraz do kogo są kierowane. Znamy też już liczne zalety tych webinarów, choć jak się okazuje, jest ich zdecydowanie więcej. Oczywiście jedną z największych jest fakt, że są one bezpłatne. To ogromny atut dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na regularne korzystanie ze szkoleń płatnych, które w tej branży są bardzo kosztowne.

 

Atutem jest także to, że Kadrowe Środy to przede wszystkim informacje na tematy najbardziej bieżące. Jak wspomnieliśmy, przepisy w zakresie kadr oraz płac w ostatnich latach dynamicznie się zmieniają. Każdy pracownik administracji publicznej, działu kadr i płac w firmie prywatnej oraz biura rachunkowego świadczącego usługi dla wielu różnych podmiotów ma obowiązek być z nimi na bieżąco po to, aby postępować zgodnie z przepisami prawa. To niejednokrotnie budzi wiele wątpliwości a interpretacja nowych przepisów w kontekście indywidualnych sytuacji w firmie lub jednostce niejednokrotnie wymaga wsparcia ze strony eksperta. Warto zatem aktualizować wiedzę, korzystać z możliwości zadawania pytań dokładnie tak, jak w przypadku każdego spotkania w ramach cyklu Kadrowe Środy.

 

Podsumowując, Kadrowe Środy to cykl bezpłatnych webinarów, o którym powinien wiedzieć każdy pracownik działu kadr i HR zatrudniony w przedsiębiorstwie prywatnym lub w jednostce samorządu terytorialnego. Są one bowiem darmowe, ale pełne merytorycznej i sprawdzonej wiedzy, dzięki której można być na bieżąco w zakresie przepisów. Aktualną ofertę oraz plan szkoleń na kolejne miesiące można znaleźć na stronie internetowej Centrum Szkoleń Verte. Na stronie warto sprawdzić też, jakie są najbliższe szkolenia stacjonarne oferowane przez ekspertów tej firmy.

 

Jakie pizze najczęściej jadają Polacy?

WhitePress Prawa