Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

HOT MELT
Laminowanie to proces pokrywania jednego materiału drugim, aby wzbogacić go pod względem technicznym oraz wizualnym. Laminaty tekstylne mają swoje zastosowanie w różnych branżach od modowej po specjalistyczne.

 

 

 

 

 

 

Jednymi z najbardziej popularnych metod laminacji tkanin są płomieniowa oraz klejowa HOT MELT. Na czym polega produkcja laminatów i czym się od siebie różnią poszczególne metody?

 

Laminacja płomieniowa jest to proces polegający na łączeniu ze sobą przeróżnych materiałów tekstylnych za pomocą pianki poliuretanowej lub polietylenowej. Za pomocą tej metody można łączyć ze sobą dzianiny, tkaniny, a nawet skaj, będący imitacją skóry naturalnej. Proces, podczas którego płomień oddziałuje na piankę, powoduje stopienie się kleju, który łączy ze sobą poszczególne warstwy materiałów. Metoda ta pozwala na połączenie ze sobą nawet kilku warstw materiału. Jest to również jeden z najtańszych sposobów laminacji, wykorzystywany głównie do produkcji wyrobów tapicerskich tj. meble, fotele samochodowe, tapicerowane elementy wnętrz pojazdów, również transportu zbiorowego.

 

Metoda HOT MELT polega na łączeniu ze sobą materiałów za pomocą termotopliwych albo reaktywnych klejów, które zostają naniesione na materiał po wcześniejszym roztopieniu. Za sprawą tej techniki materiał nie jest narażony na działanie wysokiej temperatury, co zapobiega jego uszkodzeniu lub innym niepożądanym skutkom. Dodatkowo odpowiednia ilość kleju nanoszona jest na materiał za pomocą specjalnie dostosowanego do tego komputera, dzięki czemu ilość kleju jest zawsze idealnie dobrana. Metoda HOT MELT pozwala na sklejenie ze sobą szerokiej gamy różnych materiałów jak np. folie, membrany paroprzepuszczalne oraz tkaniny, które nie są odporne na wysoką temperaturę.

 

Nasza firma oferuje laminację tkanin obiema wyżej wymienionymi metodami. Jest to doskonała oferta dla klientów z różnych branży, którzy potrzebują dla siebie solidnych i sprawdzonych rozwiązań. Swoje doświadczenie zdobywamy nieprzerwanie od początku lat 90’ i jesteśmy liderem na polskim rynku w zakresie świadczenie usług klejenia tekstyliów za pomocą pianki oraz kleju poliuretanowego. Posiadamy szeroki zakres maszyn, który zapewni państwu kompleksową jakość usług podczas produkcji. Zapraszamy do kontaktu.

 

Wymiana szybki w iPhone

Komora śrutownicza – w jakim celu jest wykorzystywana?