Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele ofert obejmujących różne rodzaje kredytów bankowych. Każda z instytucji oraz firm pożyczkowych ma obowiązek informować klientów o tak zwanym RRSO. Jest to Rzeczywista Stopa Oprocentowania stanowiąca niezwykle istotny parametr, ponieważ to właśnie ta wartość informuje jaki jest rzeczywisty, całkowity koszt kredytu ponoszony przez klienta.

 

Niestety okazuje się, że mało osób wie co to jest RRSO kredytu i decydują się na porównywanie ofert bankowych zwracając uwagę na samo oprocentowanie lub na wysokość miesięcznej raty. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest o wiele dokładniejszą wartością, ponieważ są w niej uwzględnione również wszystkie dodatkowe koszty, ubezpieczenia i prowizje naliczane przez bank. 

 

Podstawowe informacje na temat RRSO

Wiele osób zadaje sobie pytanie – co to jest RRSO? Jak już wspomniano wcześniej, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania zapewnia istotne informacje związane z wszystkimi kosztami ponoszonymi przez klienta, który zaciąga kredyt. Warto też dodać, że parametr ten uwzględnia zmianę wartości pieniądza w czasie (inflacja). Oznacza to, że w przypadku wieloletnich kredytów, RRSO może ulec zmianie zgodnie ze spadkiem wartości pieniądza. Zasadniczo stopa rzeczywista jest wyrażona w procentach od całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym.

kredyty16

Jak korzystać z tego parametru przy porównaniach ofert bankowych?

Jeśli komuś zależy na wybraniu najkorzystniejszej oferty bankowej to podczas porównywania kredytów, osoba taka powinna zwrócić uwagę na stopę rzeczywistą. Bardzo często można się natknąć na reklamy, w których banki wręcz krzyczą o zerowym oprocentowaniu, a informacje o Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania podawane są małym druczkiem. Dobrze jest więc dokładnie analizować oferty banków i wybierać takie, których stopa rzeczywista jest najbardziej opłacalna.

 

Skuteczne obliczanie Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania

Samodzielne obliczenie wspomnianej wartości może stanowić problem. Na szczęście w sieci dostępne są liczne oferty opisywane hasłami oblicz RRSO, itp. Korzystając ze specjalnych stron internetowych można łatwo i bezproblemowo obliczać rzeczywiste koszty kredytów i posiadając taką wiedzę, można wybrać te, które są najbardziej opłacalne. Dobry kalkulator RRSO może dodatkowo posiadać moduł porównywania ofert różnych banków w jednym miejscu. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie dla każdemu, kto nie chce się nadziać na promocyjną ofertę, która w wyniku wysokich prowizji i innych kosztów dodatkowych może się okazać bardzo nieatrakcyjna.

By zdobyć praktyczne informacje, które będą pomocne w wyborze korzystnej dla nas ofert, zapraszamy na stronę naszego poradnika kredytowego na http://kredytbezspiny.pl/.