Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

kalendarz ekonomiczny
Handel akcjami, walutami, a także kontraktami to nie analiza wykresów cenowych poruszających się w trudnej do zidentyfikowania próżni. To szereg zależności, które współdziałają i korelują między sobą, zarówno w obszarze gospodarki i bieżących wydarzeń ekonomicznych, jak i istotnych dla techników formacji cenowych. By handlować odpowiedzialnie, musimy mieć zawsze pod ręką kalendarz ekonomiczny.

 

 

 

Czym jest kalendarz ekonomiczny? 

Kalendarz ekonomiczny stanowi jeden z podstawowych oręży w walce z niespodziewanymi sytuacjami na rynku, spowodowanymi ekonomicznymi wydarzeniami a także publikacjami istotnych z punktu widzenia rynków finansowych wskaźników gospodarczych. Każdego dnia kalendarz wypełniony jest wieloma wydarzeniami, począwszy od wydarzeń politycznych, przez posiedzenia rad polityk pieniężnych, aż po cykliczne publikacje wskaźników gospodarczych. 

Kalendarz ekonomiczny umożliwia nam zaplanowanie dnia na rynkach i przewidzenie, które momenty mogą okazać się kluczowe dla największej płynności instrumentów, jakimi akurat handlujemy. Wysokiej jakości kalendarz ekonomiczny zawiera dziesiątki wydarzeń, jeśli jednak zależy nam na konkretnym rynku, możemy z powodzeniem ograniczyć zakres interesujących nas informacji jedynie do garstki, która ma dla nas największe znaczenie. 

 

Jakie dane zawiera kalendarz ekonomiczny?

Kalendarz ekonomiczny to istotne informacje, które mogą nas przestrzec przed niezapowiedzianą zmiennością na rynku bez względu na to, czy handlujemy walutą, akcjami czy surowcami. 

Jakie informacje zawiera kalendarz ekonomiczny? Przede wszystkim nazwa i godzina, kiedy wydarzenie się odbędzie (to może być także publikacja danych wskaźników). W ramach podstawowych informacji uzyskujemy też dane o wartości poprzedniej, a także wartości, która występuje obecnie (to dotyczy wydarzeń już minionych). Z punktu widzenia inwestorów istotne jest także zidentyfikowanie priorytetu publikowanych danych. Dlatego też kalendarz ekonomiczny zawiera także dane na temat potencjalnego wpływu wydarzeń na rynki finansowe, a także prognozy co do najbliższych publikacji.

 

Jak handlować w oparciu o dane gospodarcze?

Czy handel z wykorzystaniem kalendarza ekonomicznego jest dobrym pomysłem? Bez względu na to, jaką strategię inwestycyjną wykorzystujemy, użycie kalendarza ekonomicznego jest niezwykle istotne. Wydarzenia ekonomiczne wpływają na każdy rynek finansowy, a naszą bronią jest świadomość, co być może stanie się następnego dnia. Dlatego tak ważne jest, by cały czas być na bieżąco z sytuacją finansową na rynku i móc z całą odpowiedzialnością przewidywać, czy czas publikacji konkretnych wskaźników jest odpowiednim czasem na obecność na rynku. Szukając brokera oferującego wszystkie atrakcyjne produkty informacje, więcej informacji możemy uzyskać u brokera Saxo.

 

Czy warto zdobywać wiedzę o UX?

WhitePress Prawa