Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

right 4703926 640
Prawo ma ogromny wpływ na codzienne życie każdego z nas. Stanowi element niezbędny do zaprowadzenia ładu i porządku w społeczeństwie. Definiuje to, co jest naganne i to, co właściwe a także zapewnia odpowiednie narzędzia do egzekwowania poprawnego postępowania. Przepisy prawne nierzadko bywają skonstruowane w sposób, który dla człowieka spoza branży może być skomplikowany, a czasem również niezbyt zrozumiały. Nic więc dziwnego, że coraz częściej w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub problemów decydujemy się na skorzystanie z usługi, którą jest doradztwo prawne.

 

Pomoc z zakresu prawa


Doradca prawny to osoba, która zajmuje się świadczeniem usług prawniczych. Należy jednak zaznaczyć, że nie posiada on uprawnień niezbędnych do wykonywania zawodu radcy prawnego lub adwokata. Pomoc od takiego specjalisty uzyskamy więc w nieco węższym zakresie niż ma to miejsce w przypadku absolwentów studiów prawniczych, którzy ukończyli aplikację i zdobyli stosowne uprawnienia. Doradca prawny pracuje w oparciu o ustawę o swobodzie działalności gospodarczej i posiada następujące kompetencje:

  • pełnienie roli pełnomocnika w postępowaniach administracyjnych
  • udzielanie szeroko pojętych porad prawnych
  • pełnienie roli pełnomocnika w wybranych sprawach cywilnych, o ile jego współpraca z klientem jest uregulowana na
  • podstawie umowy zlecenia.

 

Kompleksowe usługi


Doradztwo prawne to usługa, którą wykonuje się zarówno dla klientów prywatnych, jak i dla przedsiębiorstw. To prosty sposób na uzyskanie fachowej opinii, sporządzenie pisma do instytucji państwowych oraz otrzymanie pomocy z zakresu wyjaśnienia skomplikowanych przepisów i spraw administracyjnych. Taki doradca będzie zapobiegał powstawaniu nieprawidłowości prawnych w firmie, skutecznie negocjował kontrakty, sporządzał różnego rodzaju umowy  i dbał o kompleksową obsługę. Współpraca z wykwalifikowanym doradcą prawnym sprawia również, że nasze przedsiębiorstwo jest odbierane jako w pełni profesjonalne. Zarówno wśród klientów, jak i kontrahentów i jednostek współpracujących.