Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

zakupy
Lombardy wciąż jeszcze bywają traktowane nieco podejrzliwie przez niektórych klientów, choć to w pełni legalne, bezpieczne placówki, w których zakupy robi się niemal tak samo jak w tradycyjnych sklepach. Kiedy warto wybrać się do takiego miejsca?

 

 

 

 

 

 

 

Jak przebiegają transakcje w lombardzie?

Lombard jest placówką otwartą dla każdego. Można takie miejsca znaleźć w każdym mieście, choć lombardy różnią się między sobą wielkością i bogactwem dostępnej oferty. Jeśli lombard wystawia jakąś rzecz na sprzedaż, jest ona po prostu umieszczana w witrynie sklepowej, a cenniejsze przedmioty mogą być ze względów bezpieczeństwa trzymane w zamykanych, szklanych szafkach.

Przeważająca większość przedmiotów sprzedawanych w lombardach jest używana, co jednak nie oznacza, że są to bezwartościowe rupiecie, wręcz przeciwnie. Lombardy starają się tak dobierać swój towar, by przyciągać jak najwięcej klientów, dlatego są to przedmioty sprawne, dobrej jakości, poszukiwane na rynku, tyle że z drugiej ręki, przez co kosztują mniej niż nówki ze sklepu.

Ciekawą opcją są zakupy przez internet, co oferuje na przykład www.lombardexpres.pl. Zakupy są bardzo proste. Każdy przedmiot jest sfotografowany i dokładnie opisany, wiadomo jak stara jest to rzecz i czy ma jakieś wady. W ofercie online jest oczywiście od razu podana cena, a do transakcji nie są już doliczane żadne dodatkowe opłaty, z wyjątkiem kosztów wysyłki.

 

Czego warto w lombardach szukać?

Do lombardów klienci najczęściej idą w poszukiwaniu biżuterii i elektroniki użytkowej. W większych placówkach można jeszcze znaleźć ciekawe przedmioty kolekcjonerskie, instrumenty muzyczne, dzieła sztuki, duże AGD. Ceny są konkurencyjne względem sklepów, a do tego łatwiej w lombardzie znaleźć coś prawdziwie unikatowego, z historycznych kolekcji i serii, które dawno temu wyszły z produkcji.

Ceny mogą się różnić w zależności od placówki, bo wycena przedmiotów jest zawsze indywidualna, dlatego warto obserwować oferty kilku miejsc. Towary w lombardzie stale się wymieniają, a niekiedy zdarzają się nawet przedmioty zupełnie nowe, w sklepowych opakowaniach – kosztują mniej niż w sklepie, zwykle jednak znajdują nabywcę bardzo szybko, więc poszukiwacze okazji powinni stale sprawdzać co nowego pojawiło się w lombardzie.

 

Montaż i zakup systemów alarmowych

Wysoko wydajne grzałki przemysłowe

WhitePress Prawa