Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Odziez i artykuly BHP
Zatrudniając osoby do pracy, należy zapewnić im określone warunki pozwalające na bezpieczne wykonywanie obowiązków, czego przykładem jest m.in. zapewnienie odpowiedniej odzieży roboczej. Co mówią na ten temat przepisy prawa? Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu odzieży roboczej dla pracowników? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

 

 

 

 

Odzież robocza - przepisy prawa

Odzież robocza to odzież, którą stosuje się w celu zabezpieczenia pracownika i jego odzieży osobistej przed zabrudzeniem i zanieczyszczeniem w związku z wykonywaną pracą. Czy pracodawca musi ją zapewnić? Niekoniecznie, ponieważ zgodnie z art. 237 Kodeksu Pracy pracodawcy zobowiązani są do nieodpłatnego dostarczania zatrudnianym pracownikom środków ochrony indywidualnej (odzieży ochronnej) zabezpieczających przed działaniem niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia czynników zewnętrznych na danym stanowisku pracy. Warto jednak podkreślić, że przepisy prawa nie regulują szczegółowo rodzaju środków ochrony indywidualnej, które powinny być zastosowane na danym stanowisku pracy. W efekcie jest to ustalane przez pracodawcę, który powinien wziąć pod uwagę zagrożenia występujące na danym stanowisku, a także skonsultować się z przedstawicielami pracowników. W tym miejscu warto podkreślić, że wielu pracodawców decyduje się na zapewnienie nie tylko obowiązkowej odzieży ochronnej, ale również odzieży roboczej, co zwiększa komfort wykonywania obowiązków zawodowych, a także umożliwia identyfikację wizualną z firmą.

 

Co obejmuje odzież robocza? Producent odzieży roboczej

Mając świadomość, że odzież robocza to szersze pojęcie niż odzież ochronna, warto odpowiedzieć na pytanie, co może wchodzić w jej skład. Otóż jako odzież robocza traktowane są wszelkiego rodzaju ubrania (m.in. spodnie, kurtki, t-shirty, kamizelki, buty, itp), które są dostarczane przez pracodawcę w celu zapewnienia ochrony przed zabrudzeniem i zanieczyszczeniem własnej odzieży. Stosowanie otrzymanej odzieży roboczej jest obowiązkowe. W wielu przypadkach pracodawca ściśle tego przestrzega, ponieważ nadruki firmowe na odzieży stanowią element marketingowy, np. w przypadku firm budowlanych. Przedstawiając odzież roboczą, warto również wspomnieć o odzieży ostrzegawczej, którą stanowią spodnie, bluzy i kurtki posiadające elementy odblaskowe. Tego typu rozwiązania proponuje firma Piasecki, a korzystają z niej z reguły pracownicy zatrudnieni przy budowie dróg, utrzymaniu zieleni miejskich, czy osoby świadczące usługi pomocy drogowej.

 

Wysokiej jakości odzież robocza - sprawdź ofertę firmy Piasecki

Warto mieć świadomość, że w przypadku odzieży roboczej bardzo ważna jest przede wszystkim jakość. Najwyższą gwarantuje renomowany producent odzieży roboczej, czyli firma Piasecki, która posiada w swojej ofercie nie tylko odzież roboczą, ale również różnego rodzaju akcesoria ochrony osobistej. Istniejąca od 1994 roku firma cieszy się dużym uznaniem klientów, na co zapracowała przede wszystkim wysoką jakością wytwarzanych produktów oraz indywidualnym podejściem do klientów. Warto również podkreślić, że firma Piasecki wykonuje także nadruki firmowe na odzieży, a usługa ta cieszy się ogromną popularnością, ponieważ przedsiębiorcy rozumieją to, jak ważny jest marketing oraz identyfikacja pracowników z firmą. Dlaczego warto skorzystać z oferty firmy Piasecki? Przede wszystkim dlatego, że jest to producent odzieży roboczej, który wykorzystuje najwyższej jakości materiały. W efekcie dostarczana odzież jest wytrzymała, a co za tym idzie bezpieczna w użytkowaniu. Warto również wspomnieć, że w ofercie systematycznie pojawiają się nowe produkty, a nowe modele odzieży ochronnej projektowane są w taki sposób, by dostosować się do specyfiki konkretnych zawodów (np. odpowiednia ilość kieszeni, czy zastosowanie pasów na narzędzia).

Podsumowując, należy stwierdzić, że pracownicy potrzebują przede wszystkim najwyższej jakości odzieży roboczej oraz akcesoriów ochrony osobistej, które zapewnią im odpowiednią ochronę w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Chcąc sprostać ich potrzebom, warto skorzystać z oferty firmy Piasecki, która jest producentem wysokiej jakości odzieży roboczej.

 

Dlaczego prawo jest tak częstym wybieranym przez studentów kierunkiem?

Udany słodki prezent czyli pyszne praliny z wiśniowym nadzieniem

WhitePress Prawa