Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

wiedze o UX
UX (User Experience) jest to doświadczenie użytkownika płynące z korzystania z danego produktu. Za przygotowanie strony pod względem wizualnym odpowiadają tzw. UX designerzy. Dobry UX designer potrafi stworzyć atrakcyjny wizualnie interfejs dla użytkownika. Istnieją szkolenia UX dla osób zainteresowanych taką pracą, lecz na czym one polegają?

 

 

 

 

Szkolenia UX

Nowe szkolenia UX są kompleksowe i pozwalają się nam przygotować do pracy UX designera. Zazwyczaj szkolenie składa się z kilku etapów oraz egzaminu. Pierwszym etapem jest wprowadzenie do UX. Na tym etapie w większości szkoleń poznajemy kluczowe techniki, koncepcje oraz pojęcia związane z branżą UX. Następnym etapem będzie projektowanie. Osoby biorące udział w kursie uczą się projektować nowoczesne interfejsy użytkownika oraz zdobywają wiedzę potrzebną do projektowania wszelkiego rodzaju stron i aplikacji. Kolejnym etapem, który oferują niektóre ze szkoleń, jest kodowanie. Kodowanie często obejmuje naukę podstaw kodowanie w HTML, CSS lub JavaScript. Po ukończeniu wszystkich etapów szkolenia czeka nas ostatnia część kursu — egzamin. Pozytywne zaliczenie egzaminu pozwala nam otrzymać certyfikat, który będzie świadczył o naszych umiejętnościach, jako UX designera. Jak widać, szkolenia UX są kompleksowe i pozwalają nam przećwiczyć wszystkie ważne umiejętności potrzebne w tej pracy.

 

Czy warto zdobywać wiedzę o UX

Szkolenia UX nie są długie, więc w całkiem szybki sposób możemy zyskać dodatkową perspektywę pracy. Jednak czy warto? Pracując jako UX designer możemy liczyć na zarobki w okolicach 8 tyś. brutto. Biorąc pod uwagę, że praca nie jest nudna, to dla większości z nas będzie to doby pomysł karierę. Wiedzę o UX zdecydowanie warto jest zdobywać, ponieważ wartość tej wiedzy jest zdecydowanie większa niż czas, jaki musimy włożyć w jej zdobycie. Chodząc do szkoły podstawowej, uczymy się przez 8 lat rzeczy, które w nijaki sposób będą decydować o naszych zarobkach. Tak więc wybór tego kierunku szkolenia nie jest stratą czasu dla osób, które są zainteresowane tym tematem, ponieważ z pewnością znajdą one pracę, która będzie ich fascynować. Praca ta zdecydowanie jest dobrym wyborem dla większości osób, które szukają swojego miejsca w branży IT. Jednak czy taka praca zapewni nam zatrudnienie w przyszłości? Jaka jest przyszłość UX?

 

Przyszłość UX

Widać, że projektowanie UX cały czas jest na czasie. Możliwości, jakie oferuje branża, przyciągają coraz to więcej nowych osób, które chcą spróbować sił w roli UX designera. Szkolenia UX potrafią dobrze przygotować większość z tych osób i zdecydowanie tym osobom się to opłaca. Jednak jaka jest przyszłość UX? Okazuje się, że UX ma przyszłość, jednak możliwe, że w innej formie niż teraz. W przyszłości projektanci UX będą musieli zwiększyć swój wpływ przy podejmowaniu decyzji biznesowych, tak więc praca będzie wymagała multikompetycyjności  tych osób. UX designerzy będą bardziej angażować się w kwestie biznesowe, co nie jest wadą, a zaletą, ponieważ umożliwi im lepsze zrozumienie misji firmy. Nowoczesny UX może być inny, lecz z pewnością nadal będzie dobrym zajęciem dla osób z branży IT.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z uxupgrade.pl

Sposoby na znalezienie dobrego zawodu

WhitePress Prawa