Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

prawną
Prowadzenie działalności gospodarczej piętrzy trudności, począwszy od wysokich składek ZUS, przez skomplikowany system podatkowy, po biurokrację, z której wynikają bezsensowne wizyty w urzędach i wymiar sprawiedliwości, który przez przedsiębiorców oceniany jest, jako niewydolny.

 

 

 

 

 

 

Niekorzystne regulacje prawne utrzymują się od lat, mimo wielu obietnic rządzących dotyczących zmiany. Nietrudno zauważyć, że stała pomoc prawna wydaje się dla wielu firm najlepszym rozwiązaniem.

 

Co daje firmie stała obsługa prawna?

Przedsiębiorcy nie zauważają znaczących ułatwień dla swojego funkcjonowania ze strony państwa. Nie da się natomiast ukryć, że zmiany są i komplikują, jak choćby system wdrażania RODO, który w ostatnich latach dotyczył wszystkich firm. W takich sytuacjach kancelarie zapewniające stałą obsługę prawną działają, nie czekając na polecenie i wychodzą naprzeciw klientom, informując na bieżąco o zmianach w przepisach, które z punktu widzenia interesów klienta będą znaczące. Dzięki temu w firmie można pozwolić sobie na skupienie się na rozwoju firmy, pracowników czy swoim. Innymi słowy, można pozwolić sobie na spokój.

Co jeszcze znosi do przedsiębiorstwa stała obsługa prawna? Pewność, że umowy, które firma podpisuje, są korzystne i bezpieczne. Ryzyko podpisania niekorzystnej umowy to zawsze stres przed spotkaniem i negocjacjami. Kancelaria radcy prawnego, z którą współpracuje przedsiębiorstwo, zapewni analizę i opinię wobec takiej umowy, sformułowanie poprawek, jak również podejmie negocjacje z drugą stroną. Stała obsługa prawna to też sprawowanie pieczy nad terminami, które są nieubłagane, a ich zaniedbanie wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Terminy wynikające z umów, kary za ich nieprzestrzeganie, terminy przedawnienia roszczeń, to wszystko prawnik obsługujący daną firmę zawsze ma w głowie, pilnuje, by w odpowiednim czasie wysłać konkretne pismo. W wielu sytuacjach liczy się szybkość działania. Co zatem stanowi dylemat przedsiębiorców, jeśli zalet stałej obsługi prawnej jest tak wiele?

 

Oszczędność nie tylko pieniędzy

Mówi się, że jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Może to uproszczenie, ale jednak prowadzący działalność często zakładają, że taka współpraca okaże się bardzo kosztowna. Nic bardziej mylnego. Kancelarie oferują różne systemy rozliczeń z klientami, np. miesięczna opłata abonamentowa, system godzinowy. Kancelaria radcy prawnego zawsze dostosuje do konkretnego klienta sposób rozliczania, analizując wcześniej specyfikę i potrzeby przedsiębiorstwa. Wiele firm decydujących się na taką formę współpracy zauważa, że koszty zatrudniania na stałe prawnika jako pracownika firmy są większe. Do tego dochodzi oszczędność czasu. Możliwość szybkiego kontaktu i konsultacji telefonicznej czy mailowej przez każdego pracownika firmy gwarantuje płynność pracy, brak jakichkolwiek przestojów czy niefortunnych, chybionych ruchów podejmowanych na szybko, bez wiedzy eksperckiej.

Ze stałej obsługi prawnej firmy warto korzystać najlepiej już od początku zakładania przedsiębiorstwa. Pozwoli to kancelarii nie tylko na wdrożenie się w całokształt firmy, jej polityki, ale również współtworzenie przedsiębiorstwa, biznesowego modelu.

 

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z radcawysocki.pl

 

Utrata wartości auta - wynajem długoterminowy najkorzystniejszy

Eko gadżety dla firm – dlaczego warto po nie sięgnąć?

WhitePress Prawa