Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times
auto 3368094 1280
Stara pralka, akumulator, zniszczona lodówka czy metalowe elementy będące pozostałościami ostatniego remontu to częste wyposażenie piwnic lub schowków. Im dłużej mieszkamy w jednym miejscu, tym więcej tego typu odpadków produkujemy. Okazuje się, że pozbycie się tego typu elementów to wcale nie taka prosta sprawa - wszak nie wyrzucimy do zwykłego kosza metalowych prętów, ram po rowerze lub miedzianych kabli. Poza tym wrzucenie takich przedmiotów do standardowego śmietnika to wysoce nieekologiczna postawa. W takim przypadku warto odwiedzić najbliższy skup złomu, ponieważ nie tylko pozbędziemy się zajmujących przestrzeń przedmiotów, ale także odzyskamy trochę gotówki!

 

 

 

Co można zanieść do skupu złomu?


Na początku warto zrozumieć czym w ogóle jest złom. W metalurgii jest to nazwa przedmiotów przeznaczonych na recykling. Innymi słowy, odwiedzając skup złomu z kilkoma workami aluminiowych puszek możemy dać im drugie życie! Chociaż z reguły sprzedaż złomu kojarzy się z niewielkim zyskiem rzędu kilkudziesięciu groszy za kilogram, to okazuje się, że niektóre metale potrafią kosztować od kilku do nawet kilkunastu złotych za kilogram. Co zatem możemy zanieść do większości skupów:
- Stal nierdzewną
- Stal narzędziową
- Sprzęt elektroniczny (komputery, laptopy)
- Metale kolorowe (miedź, cynk, ołów, aluminium i inne)
- Złom stalowy
- i wiele innych

 

Po co komu złom?


No właśnie, skoro skup złomu oferuje ofertę kupna zużytych i niepotrzebnych przedmiotów, to na pewno musi mieć w tym jakiś cel. Z reguły przedsiębiorstwa trudniące się tym zajęciem przetwarzają pozyskany materiał celem jego pełnego lub częściowego recyklingu. Często też sprzedają one swoje zasoby innym firmom, które korzystają ze złomu jako surowca w procesie produkcji. Tak więc poza funkcją ekologiczną skupy złomu to również biznes, który generuje dochód. Złom możecie sprzedaż z skupie miliomet.pl

 

Pozbądź się swojego złomu


Remonty lub budowy generują zaskakująco dużą ilość złomu - w takich przypadkach nie ma sensu składować niepotrzebnych elementów. To samo tyczy się starych sprzętów elektronicznych, silników lub kabli, które zawierają w sobie wiele metali kolorowych, jak np. miedź, która jest często wysoko wyceniana. Dlatego odwiedzenie skupu od czasu do czasu to naprawdę dobry pomysł.