Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

lozysko ceramiczne
Czym różnią się łożyska hybrydowe od łożysk konwencjonalnych? Czy faktycznie warto w nie inwestować? W jakich aplikacjach znajdą zastosowanie?

 

 

 

 

 

 

 

  1. Łożyska hybrydowe
  2. Zastosowanie łożysk hybrydowych
  3. Dystrybutor CeramicSpeed

Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją w  łożyska hybrydowe, warto przed podjęciem ostatecznej decyzji zgłębić nieco wiedzę na ich temat. Szczególnie że nie są to najtańsze produkty. Zatem, czym są łożyska hybrydowe i czy warto je kupić?

 

Łożyska hybrydowe

Popularne łożyska hybrydowe to komponenty, w których wykorzystuje się ceramiczne elementy toczne. W przypadku produktów szczególnie polecanej duńskiej marki CeramicSpeed kulki wyprodukowane zostały z azotku krzemu. Ten materiał jest tworzywem, które nie przewodzi prądu i dzięki temu łożyska hybrydowe tak świetnie sprawdzają się na przykład w silnikach elektrycznych. Ale to nie jedyna zaleta tego rodzaju rozwiązania.

 

Parametry łożyska hybrydowego

W porównaniu ze stalowymi elementami tocznymi ceramiczne kulki są twardsze i jednocześnie lżejsze. Parametry te spowodowały, że sama siła odśrodkowa jest mniejsza i tym samym łożysko wolniej się zużywa. Redukcji uległa także potrzeba smarowania, która w przypadku modeli hybrydowych również jest mniejsza.

Standardowe łożyska hybrydowe odznaczają się również niższym tarciem, zdolnościami do osiągania o wiele większych prędkości obrotowych, wysoką sztywnością i świetną odpornością na wilgoć, korozję czy ekstremalne temperatury. Odpowiednio zabezpieczony uszczelnieniem technicznym komponent jest również odporny na zanieczyszczenia, w tym piasek, kurz i pyłki. Do cech charakterystycznych łożysk ceramicznych zalicza się także niską rozszerzalność cieplną i wysoką zdolność izolacyjną, która w tym przypadku wynosi 15 kV (podczas gdy w konwencjonalnych modelach maksymalnie 1 kV, jeśli nie naruszymy powłok przy montażu).

 

Zastosowanie łożysk hybrydowych

Ze względu na wysoką cenę łożyska hybrydowe polecane są w pierwszej kolejności branżom, w których panują ekstremalne warunki. Doskonale sprawdzą się między innymi w przemyśle spożywczym i chemicznym. Oferta duńskiej marki CeramicSpeed obejmuje specjalną, zatwierdzoną przez FDA serię łożysk przeznaczonych dla wspomnianych branż. Dostępne są zarówno komponenty do pracy w takim środowisku ogólnie (łożyska hybrydowe LongLife Corrotec FDA), jak i do pracy, w której mechanizm może mieć lub ma kontakt z produktami spożywczymi (łożyska hybrydowe LongLife Corrotec FDA+).

 

Inne zastosowanie łożysk hybrydowych

Wysoka zdolność izolacyjna sprawia, że łożyska hybrydowe CeramicSpeed z serii Insulate są świetną alternatywą dla łożysk, które pracują w silnikach elektrycznych. Dzięki temu komponenty nie ulegają erozji elektrycznej, będącej skutkiem działania prądów błądzących.

W ofercie dostępne są także rozwiązania serii Xtreme przygotowane z myślą o trudnych warunkach, które panują w branży zajmującej się obróbką materiałów. Znajdą zastosowanie między innymi w kamieniołomach, tartakach czy przemyśle sztucznych tworzyw. Są odporne między innymi na piasek, kurz i opiłki metalu.

Seria HighTemp obejmuje łożyska hybrydowe przystosowane do pracy w wysokich temperaturach. Czasami stosuje się na nie nazwę łożyska ceramiczne, gdyż mają niski współczynnik cieplnej rozszerzalności i mogą pracować w temperaturze wynoszącej 260, a nawet 350 stopni Celsjusza.

 

Czy warto kupić łożyska hybrydowe?

Odpowiedź brzmi TAK! Ale wszystko zależy od wymagań maszyny oraz warunków otoczenia. Jeśli szukasz rozwiązania, które sprawdzi się w trudnym otoczeniu i równie ekstremalnej pracy, łożyska hybrydowe spełnią wszystkie oczekiwania. Ze względu na kilkukrotnie dłuższą żywotność, zużywają się wolniej i równie rzadko muszą być wymieniane. To oznacza, że inwestycja bardzo szybko się zwróci.

Natomiast, jeśli potrzebujesz rozwiązania do lżejszej aplikacji, nie musisz koniecznie inwestować w drogie zamienniki.

 

Dystrybutor CeramicSpeed

Wrocławska hurtownia techniczna Sped sped.pl, jako oficjalny dystrybutor CeramicSpeed, dysponuje rozbudowaną ofertą łożysk hybrydowych, dostępnych w różnych seriach. Zaletą długiej współpracy z marką jest możliwość zaproponowania korzystnych cen zarówno nowym, jak i stałym klientom. Dlatego, jeśli interesują Cię tanie łożyska hybrydowe, koniecznie skontaktuj się z ekspertami z Działu Obsługi Klienta.

 

Ile kosztuje i jaki jest koszt pozycjonowania sklepu internetowego - tego dowiesz się z wpisu agencji www.rankhhouse.pl

WhitePress Prawa