Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

kancelaria prawna GdyniaKiedy znajdziemy się w sytuacji, w której otrzymaliśmy spadek po osoby zmarłej, to warto jak najszybciej skontaktować się z dobrym adwokatem. Będziemy mogli uzyskać wiedzę na temat tego, jakie mamy prawa i obowiązki, które dotyczą osób krewnych po zmarłym, czyli spadkobierców.

 

Jakie są zalety korzystania z adwokata w sprawie spadku?

Doświadczony adwokat np. z Gdyni zawsze oferuje kompleksową i profesjonalną pomoc w sprawach spadkowych. Dobrze doradzi zarówno w przypadku zachowku, jak i stwierdzenia nabycia spadku.

Na początek dowiemy się, czy musimy odziedziczyć spadek, czy też możemy go odrzucić. Bardzo ważna jest wtedy pomoc dobrej kancelarii adwokackiej, ponieważ jeżeli spadek dotyczy długów, to bardzo często spadkobiercy nie chcą go przyjmować.

Fachową pomoc prawną otrzymamy w sprawach spadkowych, związanych z dziedziczeniem długów, sporządzeniem niezbędnych dokumentów takich jak testament, który chcemy pozostawić po sobie albo w sytuacjach związanych z podważaniem ważności testamentu.

 

W jakich sprawach warto korzystać z pomocy adwokata w Gdyni?

Wybierając doświadczonego adwokata w Gdyni, otrzymamy profesjonalne podejście do każdej sytuacji w naszym życiu. Usługi będą również indywidualnie dopasowane do naszych aktualnych potrzeb. Bardzo dużą korzyścią dla klientów jest to, że prawnik angażuje się w pełni do konkretnej sprawy spadkowej, jest dyspozycyjny i pomocny nawet w tych bardzo skomplikowanych sytuacjach. Poniżej zamieszczamy mapę z dojazdem do kancelarii adwokackiej w Gdyni przy ulicy Krasickiego 11/4

 

Prawnicy zawsze starają się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie, aby sprawę można było załatwić już na etapie przedsądowym lub też skorzystać z najrozsądniejszej ścieżki procesowej. Każdy klient otrzyma informacje dotyczące tego, w jaki sposób będą przeprowadzone działania adwokata oraz zostaną ustalone jasne zasady współpracy.

 

Jak adwokat z Gdyni pomoże w sprawie zachowku?

Dobry adwokat Gdynia pomaga w różnych sytuacjach. O zachowek po żonie czy mężu albo rodzicach można starać się w każdej sytuacji. Natomiast w przypadku dziadków sprawa jest już bardziej skomplikowana, ponieważ o spadek możemy ubiegać się wyłącznie, wtedy gdy ich dzieci, czyli nasi rodzice już nie żyją, więc nie mogą odziedziczyć spadku.

Zachowek nie może być również przyjęty przez małżonka, który jest w separacji ze zmarłym spadkodawcą. Jeśli więc jeszcze za życia takiej osoby złożony został pozew o rozwód czy separację z winy drugiego małżonka i sąd uwzględnił taki argument, to żyjącemu małżonkowi nie przysługuje spadek po zmarłym.

Wiele spraw spadkowych jest bardzo skomplikowanych i osoby nieznające się na prawie będą miały problem, aby poradzić sobie samodzielnie z takim postępowaniem. Warto więc w każdym przypadku korzystać z pomocy prawnika z Gdyni, który szybko znajdzie najlepsze rozwiązanie i skutecznie doprowadzi sprawę do końca.