Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

mpc30043504ii
Możliwość dzierżawy kserokopiarek i urządzeń wielofunkcyjnych do biura pojawiła się na polskim rynku już kilkanaście lat temu. Pomimo swoich zalet wciąż jest mało popularna. W poniższym artykule wyjaśnimy, dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania i jakie korzyści przynosi dla firmy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korzyści finansowe

W obecnych czasach, kiedy pandemia zmusiła przedsiębiorców do radykalnych cięć comiesięcznych kosztów prowadzenia firmy, każdy najmniejszy wydatek jest dokładnie analizowany. Z pewnością zakup kserokopiarki nie należy do priorytetowych wydatków. Jednak w każdym biurze urządzenie do kopiowania, drukowania i skanowania jest absolutnie niezbędne. W tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji dzierżawy kserokopiarki lub urządzenia wielofunkcyjnego. Usługa polega na udostępnieniu firmie maszyny w ramach comiesięcznej opłaty abonamentowej.

Przykładowy cennik dzierżawy kserokopiarki można znaleźć na stronie firmy REPRO Technika Biurowa.

Koszt abonamentu mile zaskakuje, bowiem wynosi 65 zł netto (druk czarno-biały) i 135 zł netto (druk kolorowy). Jest to stała kwota, którą można odliczyć od podatku dochodowego, bowiem jest kosztem uzyskania przychodu. Abonament to przewidywany i łatwy do zaplanowania miesięczny koszt eksploatacji. Dzięki tym oszczędnościom, koszt abonamentu szybko się zwróci. Nie ma konieczności amortyzacji ani utylizacji maszyny.

 

Materiały eksploatacyjne i serwis kserokopiarki

druk2

Zakup kserokopiarki to koszt kilku tysięcy złotych. Jednak to nie koniec wydatków. Do sprawnego funkcjonowania urządzenia niezbędne są materiały eksploatacyjne, takie jak toner i bębny (4 sztuki). Zestaw tonerów (kolor + czarny) do średniej i wysokiej klasy urządzenia mieści się w przedziale 1200 - 1400 zł netto. Cena bębna to koszt około 2500 – 2700 zł netto/ szt. Kupując urządzenie wszystkie powyższe koszty ponosi właściciel. W przypadku dzierżawy kserokopiarki wszystkie materiały eksploatacyjne klient otrzymuje bezpłatnie w ramach umowy.

Kolejnym wydatkiem są usługi serwisowe, związane z przeglądami technicznymi czy naprawą. Nie bez znaczenia jest również wsparcie informatyczne, bowiem niezbędne jest podłączenie urządzenia do sieci LAN lub WI-FI. Instalacji należy dokonać na każdym stanowisku komputerowym. Zwykle w przypadku awarii komputera potrzebna jest kolejna konfiguracja kserokopiarki i jej instalacja. Koszty, jakie wiąże się z obsługą serwisową są trudne do prognozowania. W przypadku umowy dzierżawy wszystkie prace serwisowe realizowane są bezpłatnie.

 

Wysoka jakość urządzenia

Czego więc można spodziewać się w tak niskiej kwocie miesięcznego abonamentu? Wysoka jakość pracy kserokopiarki to już standard na dzisiejszym rynku. Oferta dzierżawy obejmuje różne modele kserokopiarek nowej generacji. Atrakcyjne maszyny posiadają funkcję nie tylko kopiowania, ale także drukowania, skanowania i faksowania. W zależności od potrzeb klienta, dobierany jest format wydruku, funkcje dodatkowe, miesięczna ilość kopii, kopiowanie czarno-białe lub kolorowe i inne. Można dobrać maszynę o odpowiedniej prędkości wydruku. Nowoczesne kserokopiarki posiadają rozwiązania energooszczędne. Panel dotykowy oraz intuicyjny interface ułatwia obsługę.

Dla firm działających np. w branży marketingowej, można skorzystać z oferty urządzenia ze specjalną przystawką, która ma możliwość cięcia, spinania, dziurkowania, a nawet składania broszur czy folderów.

Analizując wyżej wymienione korzyści, trudno znaleźć słabe strony dzierżawy kserokopiarki. Przedstawiciel firmy przyjedzie do biura w celu uzgodnienia szczegółów usługi i podpisania umowy dzierżawy urządzenia. Następnie maszyna zostanie dostarczona do biura, zainstalowana i skonfigurowana. Pracownicy odbędą szkolenie z obsługi urządzenia. Wszystko odbywa się szybko i sprawnie, a co najważniejsze, bezpłatnie. Podczas całego okresu trwania umowy można liczyć na darmową obsługę serwisową. Reakcja serwisowa do 24 godzin.

Jedyną słabą stroną usługi dzierżawy kserokopiarki jest fakt, że firma nie jest właścicielem urządzenia. Jednak w każdej chwili trwania umowy można odkupić dzierżawioną maszynę w korzystnej cenie.

Jeśli powyższy artykuł przekonał Cię do wydzierżawienia kserokopiarki to sprawdź ofertę firmy REPRO Technika Biurowa i zapoznaj się ze szczegółami usługi oraz atrakcyjnymi pakietami płatności.

https://aobiznes.pl/aktualnosci/porady/jak-wazna-jest-identyfikacja-wizualna

https://aobiznes.pl/aktualnosci/porady/jak-wybrac-dobre-biuro-rachunkowe-5-cech-dobrej-ksiegowej

WhitePress Prawa