Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

niedzielę
Od 2018 r. w Polsce obowiązuje zakaz handlu w niedziele. Choć zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że końcem tygodnia nie zrobimy zakupów, wciąż jest to dla wielu osób kwestia bardzo uciążliwa. Wiele osób nie ma możliwości uzupełnienia domowych zapasów w ciągu tygodnia. Co wtedy? Czy da się znaleźć otwarty sklep spożywczy w niedzielę?

 

 

 

 

 

Otwarty sklep spożywczy w niedzielę niehandlową – czy to możliwe?

W 2022 r. lista niedziel handlowych została mocno skrócona. W całym roku zakupy w niedzielę możemy zrobić jedynie 7 razy:

  • 30 stycznia,
  • 10 kwietnia,
  • 24 kwietnia,
  • 26 czerwca,
  • 28 sierpnia,
  • 11 grudnia,
  • 18 grudnia.

Do tej pory wiele placówek omijało zakaz, przyjmując status placówki pocztowej. Dzięki temu otwarty sklep spożywczy można było znaleźć bez większego problemu. W niedziele niehandlowe czynne były zarówno mniejsze sklepy spożywcze, jak i hipermarkety. Teraz sytuacja zmieniła się diametralnie. Według nowych przepisów miano placówki pocztowej mogą przyjmować jedynie te miejsca, które wykażą, że 40% ich przychodu pochodzi właśnie z usług pocztowych/kurierskich. Z racji tego ogromna część sklepów, a szczególnie wielkopowierzchniowych marketów, musiała ponownie być zamknięta w niedziele niehandlowe.

 

Jak znaleźć otwarty sklep spożywczy w niedzielę niehandlową?

Znalezienie czynnego w niedzielę sklepu spożywczego może być nie lada zadaniem. Chcesz szybko zrobić małe zakupy końcem tygodnia? Znajdź najbliższy sklep Żabka lub inny sklep spożywczy w pobliżu obsługiwany przez właściciela. Prawo pozwala otworzyć sklep spożywczy w niedzielę właśnie wtedy, kiedy za ladą stanie sam właściciel bądź jego krewny. Poza tym w dzień niehandlowy czynne są również apteki, stacje benzynowe czy markety działające przy dworcach PKP.

 

Zawsze czynny sklep spożywczy w pobliżu

To właśnie najbliższy sklep, taki jak Żabka, umożliwi Ci zrobienie zakupów w niedzielę niehandlową. Z racji tego, że franczyzobiorca jest właścicielem danej placówki, może sam lub wraz z bliskimi pracować w niedzielę. Oczywiście nie każda osoba decyduje się na taki ruch. Zanim wybierzesz się na zakupy w ostatni dzień tygodnia, dowiedz się wcześniej, czy Twoja osiedlowa Żabka będzie otwarta. Żabka to sklep, na który możesz liczyć przez cały tydzień, a także niektóre dni świąteczne. Niezależnie od tego, czego potrzebujesz, w Żabce znajdziesz wiele produktów spożywczych, a także gotowe posiłki oraz dania czy napoje na ciepło.

 

Sprawy spadkowe - jak wybrać odpowiedniego prawnika?

WhitePress Prawa