Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Zastanawiasz się, jaki biznes otworzyć na wsi? W wielu przypadkach to właśnie sklep będzie strzałem w dziesiątkę. Wystarczy wybrać odpowiednią branżę i opłacalny model biznesowy, by móc liczyć na rozwój zawodowy i realne zyski z działalności.

 

 

 

 

 

 

 

Jaki biznes otworzyć na wsi? Najciekawsze propozycje

Założenie własnej firmy na wsi to zawsze pewne wyzwanie, jednak z odpowiednim podejściem możemy zapewnić sobie sukces na tym polu. Oto kilka pomysłów, które mogą być świetnym wyborem:

  • firma oferująca usługi budowlane,
  • sklep spożywczy lub branżowy,
  • warsztat samochodowy,
  • mini zoo,
  • agroturystyka,
  • produkcja wyrobów ekologicznych.

Jak widać, są to bardzo różnorodne propozycje – jaki biznes otworzyć na wsi? Odpowiedź na to pytanie warto dostosować do swoich pasji i możliwości. Ogromne znaczenie ma tutaj również opłacalność, o którą można zadbać między innymi z rozwiązaniami takimi jak franczyza.

 

Jaki sklep otworzyć na wsi? Czy franczyza na wsi to dobry pomysł?

Gdy już zdecydujesz się, jaki sklep otworzyć na wsi, musisz przygotować się na niemałą inwestycję. Już na samym początku można spodziewać się kosztów w wysokości od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych, zależnie od rozmiaru sklepu i rodzaju działalności. Pomóc pod tym względem mogą między innymi dotacje dla obszarów wiejskich, jednak nie zawsze będziemy mieć możliwość skorzystania z takiego wsparcia. Pewniejszym wyborem będzie tutaj franczyza – na wsi można postawić na taki model, by założyć sklep nawet za kilka tysięcy złotych.

 

Franczyza na wsi – koszty na start

Ile kosztuje założenie takiego sklepu? W roli przykładu można wykorzystać znaną każdemu sieć Żabka. Franczyza niewielkich sklepów wymaga wkładu w wysokości jedynie ok. 5 tysięcy złotych. To kwota, którą większość osób będzie w stanie bez problemu uzbierać – w zamian będziemy dysponować w pełni wyposażonym i zatowarowanym sklepem, a także dostępem do profesjonalnego wsparcia biznesowego.

 

Żabka – franczyza z przychodem nawet 20 tys. zł

Dlaczego warto postawić właśnie na Żabkę? Na tle innych sieci franczyzowych sklep ten wyróżnia się potencjałem na atrakcyjny przychód – między kwietniem a czerwcem 2022 r. ponad 77 proc. franczyzobiorców osiągnęło wynik co najmniej 22 tys. zł miesięcznie. Po stronie sieci stoi odpowiedzialność za najem lokalu, wyposażenie placówki czy obsługa logistyczna. Dodatkowo, przedsiębiorcy działający pod szyldem Żabki zabezpieczeni są przed trudną sytuacją na rynku energii i gazu, ponosząc stałą, zryczałtowaną opłatę za media - pozwala to ograniczyć ryzyko wzrostu kosztów działalności.

 

Optymalizacja procesów produkcyjnych w dziedzinie produkcji jednostkowej

WhitePress Prawa