Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

wyjazd
Organizacja wyjazdu firmowego wymaga czasu, a także odpowiednich nakładów finansowych. Nie każde przedsiębiorstwo regularnie zaprasza swoich pracowników na integrację. A to błąd. Aż 30 proc. z nich oczekuje od pracodawcy, że zorganizuje on imprezę dla pracowników i ich rodzin
. Nie jesteś pewien, czy wyjazd integracyjny w przypadku Twojej firmy jest potrzebny? Martwisz się, jak zorganizować wydarzenie, aby było efektywne? Na początku odpowiedz sobie na kilka istotnych pytań.

 

 

 

 

 

Imprezy firmowe to doskonałe okazje do spotkań w gronie współpracowników i szefów. Wiele firm decyduje się na organizowanie tego typu wydarzeń. Dlaczego? Spotkania są jednym z podstawowych benefitów, a sami pracownicy oczekują, iż pracodawca przynajmniej raz do roku zorganizuje wyjazd firmowy. Nie jesteś pewien, czy powinieneś organizować tego typu event? Nie wiesz, czy Twój zespół liczy na team building? Odpowiedz sobie na te pytania.

 

Czy chcesz zwiększyć efektywność zespołu?

Pracodawcy poszukują metod na zwiększenie efektywności swojego zespołu. W tym celu zapewniają pracownikom wyszukane benefity, a także stosują motywatory finansowe. Jest jednak prostszy sposób na zwiększenie efektywności pracy zespołu. To wyjazd integracyjny. Dlaczego? Zintegrowany zespół ma lepsze wyniki, jest bardziej zgrany i zmotywowany do pracy. Stwierdzenie potwierdza Sebastian Kopiej z agencji PR Commplace.

 

 – Zwiększenie efektywności zespołu wymaga podjęcia kilku kroków. Jednym z nich jest usunięcie wszelkich barier, które stoją na drodze do stworzenia efektywnego teamu. Konieczne jest wyeliminowanie zbędnych spotkań, nadmiernej kontroli i planowanie. Elementem, który zwiększa produktywność jest wyjazd integracyjny. Dlaczego? Podczas eventu pracownicy poznają swoje mocne i słabe strony, a także siebie nawzajem w codziennych sytuacjach. Późniejsza praca zespołowa staje się efektywna, pełna różnorodnych pomysłów, a wykonywanie zadań przebiega szybciej – wyjaśnia Sebastian Kopiej z Commplace.

 

Jeśli chcesz zwiększyć efektywność zespołu, koniecznie zadbaj o jego integrację.

 

Czy chcesz być pożądanym pracodawcą?

Przedsiębiorstwa stosują odpowiednie narzędzia, by budować wizerunek pracodawcy z wyboru. W ramach employer brandingu podejmowane są aktywności wewnątrz firmy, jak i na zewnątrz.

 

 – Najlepszymi ambasadorami marki są jej pracownicy. To oni sami z siebie powinni dobrze mówić o przedsiębiorstwie. Employee Advocacy to coraz popularniejsze narzędzie, z którego korzystają polscy pracodawcy. Zorganizowanie imprezy integracyjnej na najwyższym poziomie zwiększy zadowolenie wśród pracowników. Jeśli firma chce być pożądanym pracodawcą powinna dbać o wellbeing swoich pracowników –  wyjaśnia ekspert Commplace.

 

Ostatnim pytaniem, jakie powinien sobie zadać pracodawca, jest: czy chcę pozyskać nowych kontrahentów? Należy pamiętać, że imprezy firmowe kierowane są nie tylko do pracowników. Wiele przedsiębiorstw decyduje się na zapraszanie swoich kontrahentów i przedstawicieli potencjalnych firm, z którymi może współpracować. Dobrze zorganizowana impreza z dużą ilością atrakcji ukaże Twój biznes w odpowiednim świetle. Zyskasz także okazję do nawiązania kontaktów biznesowych w nieformalnych okolicznościach.

 

Organizacja wyjazdu firmowego wymaga dużych nakładów czasowych. Warto podjąć współpracę z wykwalifikowaną agencją, która kompleksowo zorganizuje event. Wówczas nie pozostaje nam nic jak tylko dobra zabawa w dniu imprezy – bez dodatkowych zmartwień.

 

Inflacja i drożyzna. Koniec wyjazdów dla pracowników?

WhitePress Prawa