Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Klimatyzacja do ogrzewania coraz częściej wybierana jest jako alternatywne źródło ciepła. Także, jeżeli chodzi o okres zimowy. Powodem tego faktu może być m.in. to, że w Polsce nie ma już takich srogich zim. Klimatyzacja z funkcją grzania, wyposażona w solidne podzespoły, jest w stanie poradzić sobie w domach, a także w pomieszczeniach biurowych.

Czy mozna ogrzac dom klimatyzatorem

Klimatyzacja na cały rok

Warto wyposażyć się w nowoczesną klimatyzację z funkcją grzania. Taką, którą będzie można wykorzystać nie tylko w upalne dni. Klimatyzatory ścienne - te pierwsze - powstały po to, aby nieść ulgę w upalne dni. Jednak współczesna technologia pozwoliła pójść o krok dalej, zapewniając w chłodniejszych dniach możliwość pompowania do środka pomieszczenia, ciepłego powietrza. Niedrogi klimatyzator należy jednak dopasować do miejsca, gdzie ma zostać umieszczony. Tak, aby mieć pewność, że będzie on w stanie poradzić sobie nie tylko z chłodzeniem, ale także ogrzewaniem.

 

Klimatyzacja do domu z funkcją grzania - zalety

Wiele osób obawia się klimatyzacji, obwiniając ją m.in. o powodowanie dużej ilości chorób. Ten artykuł to odpowiednia porcja informacji dla tych osób, jakie chciałyby się pozbyć takich obaw. Tym bardziej że klimatyzacja do firmy i do domu, to ogrom korzyści, o jakich warto powiedzieć.

Dwufunkcyjne urządzenia ścienne pozwalają na realne oszczędności. Zamiast kupować kilka elementów do wnętrz, można zainwestować w jeden klimatyzator, który pozwoli dostarczyć ciepłe i zimne powietrze.

Ostatnie statystyki pokazują także, że jest to także tańsza forma ogrzewania. W szczególności, jeżeli porówna się je do grzejników elektrycznych. Aby tak się jednak mogło stać, trzeba uwzględnić współczynnik SCOP/COP. To dzięki niemu będzie można dowiedzieć się, jaka jest wartość wyprodukowanej energii przez klimatyzator przy poborze na poziomie 1 kWh.

 

Ekologiczne klimatyzatory z funkcją ogrzewania

Montaż klimatyzacji z funkcją ogrzewania pomieszczeń, to także dobra alternatywa dla tych osób, jakie chcą znaleźć ekologiczne źródło ciepła. Takie, które przy odpowiedniej mocy będzie można wykorzystać nawet w zimie.

Smog w Polsce utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Nie jest to chluba. Należy dążyć do tego, aby niechlubne statystyki mogły w końcu odejść w zapomnienie. Na pewno uda się to osiągnąć - o ile każdy będzie świadomie podchodził do wyboru źródeł ogrzewania. Mogą to być właśnie takie klimatyzatory ścienne, jakie w ogóle nie emitują żadnego smogu. Tym bardziej że zgodnie z nowymi przepisami, jakie niedługo mają wszędzie obowiązywać, możliwe będzie użytkowanie tylko i wyłącznie czynnika chłodzącego R32. Oto gaz nie tylko jednoskładnikowy, ale dający także możliwość wielokrotnego wykorzystania.

 

Ogrzewanie klimatyzatorem - wady

Nie ma idealnych klimatyzatorów z funkcją ogrzewania. Warto więc wspomnieć o wadach, jakie to rozwiązanie ze sobą niesie:

  • wysokie zużycie energii elektrycznej - jakie może zostać zmniejszone poprzez wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej,
  • konieczność montażu urządzenia w każdym pomieszczeniu - podobnie jak to bywa w przypadku tradycyjnych grzejników,
  • zbyt małą moc grzewczą - w szczególności, jeżeli mowa o regionach, gdzie ma się do czynienia ze srogą zimą.

 

Jednak wystarczy świadomie podejść do tego tematu, aby zapewnić sobie funkcjonalne urządzenia, którymi będzie można chłodzić i grzać. Firmy oferują swoim klientom kompleksowe usługi, włączając w to także sprawnie działający serwis klimatyzacji. Tak, aby móc w pełni wykorzystać możliwość ogrzewania poszczególnych pomieszczeń klimatyzacją.