Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Podłoga w biurze musi być wytrzymała i łatwa w utrzymaniu czystości. Nie bez znaczenia są też walory estetyczne, szczególnie w pomieszczeniach odwiedzanych przez klientów oraz partnerów biznesowych. Czy podłoga drewniana spełnia te wymogi?

drewniana podłoga

 

Elegancki wygląd

Nie da się ukryć, że podłoga z drewna dodaje wnętrzom elegancji i tak wykończone biuro wygląda po prostu bardziej luksusowo niż kiedy na podłodze leżą zwykłe panele czy tania wykładzina. Drewniane deski pasują przy tym do każdego stylu, także do nowoczesnych, bardziej ekstrawaganckich wnętrz.

 

Wysoka trwałość

Drewniana podłoga ma bardzo dobre parametry wytrzymałościowe. Do biura warto wybierać te twarde gatunki drewna, dostępne na Podlogizcharakterem.pl, które są odporne na ścieranie i pękanie, nie straszne są im kółka obrotowych krzeseł i mimo intensywnego ruchu przez cały dzień ślady użytkowania podłogi są praktycznie niewidoczne. Wykończenie biurowej podłogi drewnem będzie droższe, jednak to jest inwestycja długoterminowa – wykładzinę zwykle trzeba wymienić po kilku latach, podczas gdy drewniane deski po tym czasie ciągle będą jak nowe i zniosą jeszcze długą eksploatację, choć oczywiście nie należy zapominać o właściwej pielęgnacji takiej podłogi.

 

Przyjazne, zdrowe środowisko

Drewno nie tylko pięknie wygląda, ale też zapewnia zdrową atmosferę. Podłoga z drewna jest odpowiednia dla alergików, a ze względu na swoje antystatyczne właściwości nie przyciąga kurzu. W pomieszczeniu wykończonym drewnem lepiej się oddycha i łatwiej utrzymać optymalny dla pracowników mikroklimat, nie mówiąc już o tym, że drewniana podłoga jest dużo bardziej przytulna i miła w dotyku.

 

Utrzymanie czystości

Pewnym wyzwaniem może być czyszczenie drewnianej podłogi, ale nie jest to wcale aż tak skomplikowane czy kosztowne jak się początkowo wydaje. To prawda, że drewnianych podłóg nie wolno myć tak jak płytek ceramicznych, winylu czy wykładzin, ale dzięki odpowiednim preparatom czyszczącym uda się utrzymać wysoką higienę nawet w bardzo ruchliwym biurze. Co jakiś czas, zgodnie z instrukcjami producenta, należy przeprowadzić renowację drewnianej podłogi, lecz mimo wszystko jest to dużo niższy koszt niż wymiana całego wykończenia jak w przypadku tych mniej trwałych materiałów.

WhitePress Prawa