Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

TIR
TIR-y poddawane są wyjątkowo intensywnej eksploatacji i prędzej czy później kończy się ona rozmaitymi awariami. W przypadku ich wystąpienia najczęściej konieczne jest wykorzystanie części zamiennych. Niestety ich zakup często wiąże się z niemałym wydatkiem. Zwykle też wywołuje pytanie o to, czy postawić na elementy oryginalne, czy zamienniki. Jakie części do TIR-a warto wybrać? Poznaj praktyczne wskazówki, które pomogą Ci dobrać elementy solidnych producentów.

 

 

 

Części do TIR-a od marek OE – warto czy nie warto? 

Części OE to te, które obecne są w oryginalnym wyposażeniu pojazdu. Ich główną zaletą jest wysoka jakość i idealne dopasowanie do auta. Co ważne, części do TIR-ów od marek OE pozwalają utrzymać fabryczne parametry maszyny. Szczególnie poleca się je w przypadku samochodów nowych oraz kilkuletnich, ponieważ pozwalają podtrzymać wartość pojazdu. 

Wadą części do TIR-ów od marek OE jest wysoka cena. Jeśli myślisz o zakupie takich elementów, to dobrym rozwiązaniem może okazać się małe rozeznanie – części OE dostępne są nie tylko w ASO, ale i w rozmaitych sklepach oraz hurtowniach – np. w sklepie Batis.

 

Części do TIR-ów europejskich producentów

Ciekawą alternatywą dla marek OE mogą okazać się części do TIR-ów oferowane przez znanych i cenionych producentów europejskich. Zwykle charakteryzują się one doskonałą jakością, ponieważ muszą spełniać restrykcyjne europejskie normy. Choć bywają droższe niż obecne na rynku zamienniki azjatyckie, to wiele osób uważa, że ich zakup jest gwarancją jakości i niezawodności. 

 

A może produkty krajowe? 

Wśród dostępnych na rynku części do TIR-ów znajdziesz też szeroki wybór solidnych produktów krajowych. Na jakich rodzimych producentów warto postawić? Dobrymi opiniami cieszą się np. produkty Kamaz, Lamiro, Frogum czy Ruten. 

 

Wybór części do TIR-a – o czym warto pamiętać? 

Wybierając części do TIR-a, warto pamiętać o ważnej zasadzie – elementy montowane w poszczególnych podzespołach lub układach powinny pochodzić od tego samego producenta. Jeśli zatem wymieniasz część układu oryginalnego, postaw na element oryginalny. Takie dopasowanie pozwoli Ci uniknąć przykrych niespodzianek. 

Wybór części to ważna decyzja, która istotnie wpłynie na stan i parametry pojazdu. Eksperci zalecają, by zawsze wtedy, gdy jest to możliwe, decydować się na oryginalne elementy OE. To pewna inwestycja, która gwarantuje, że serwis nie wpłynie negatywnie na możliwości ani wartość samochodu.

Sklep BHP – poznaj 6 akcesoriów, które mogą przydać się w każdym miejscu pracy!

Zatrudnienie cudzoziemca w Polsce – dobre praktyki

WhitePress Prawa