Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

ETF
Jeśli jesteś początkującym inwestorem zastanawiasz się pewnie czym są fundusze ETF, jak najlepiej w nie inwestować i dlaczego zyskały tak dużą popularność? Sprawdź, co warto onic wiedzieć i zacznij pomnażać swój kapitał.

 

 

 

 

 

 

 

Definicja ETF

Fundusz ETF to skrót od angielskiego wyrażenia Exchange Traded Fund. Ten instrument finansowy swój początek miał w 1990 roku w Kanadzie. Fundusze ETF przez inwestorów określane są mianem funduszy inwestycyjnych. Ich rolą jest śledzenie wyników konkretnych indeksów. VFG S&P 500 UCITS ETF śledzi dla przykładu wyniki jednego z najpopularniejszych indeksów S&P 500 skupiającego w sobie 500 amerykańskich spółek.

 

ETF popularne wśród traderów

Fundusze ETF są wyjątkowo popularne wśród inwestorów, ze względu na to, że stanowią znakomitą dywersyfikację portfela. Zapewniają także dostęp dużej ilości rynków inwestycyjnych. 

Choć sztuczna inteligencja postrzegana jest jako przyszłość ludzkości i technologii, raczej trudno znaleźć firmę z tego sektora, w którą warto aktualnie zainwestować. Z pomocą przychodzi wówczas ETF Global X Robotics & Artificial Intelligence inwestujący w spółki, które rozwijają rynek robotyki. To wręcz znakomite rozwiązanie dla tradera który otrzymuje natychmiast dostęp do stale rozwijającego się rynku, bez szukania pojedynczych spółek.

 

Jak kupić zagraniczne ETF?

Saxo Bank Polska oferuje rachunki tradingowe oraz inwestycyjne. Na dedykowanej platformie znajdziesz ponad 3000 zagranicznych funduszy inwestycyjnych ETF z 30 największych giełd na świecie. Jeśli jesteś zainteresowany, odwiedź witrynę firmy i sprawdź szczegóły. 

Co otrzymasz?

  • funkcjonalna platformę tradingową,
  • darmowe dane rynkowe w czasie rzeczywistym,
  • aktualizacje rynku,
  • szeroką ofertę rynków światowych,
  • konkurencyjne prowizje transakcyjne,
  • darmowe prowadzenie rachunku,
  • bezproblemowe wypłaty dywidend.

 

Jak wybrać najlepsze ETF-y?

Wielu inwestorów, szczególnie tych początkujących, jest usatysfakcjonowanych, gdy roczny zwrot z indeksu S&P500 wynosi około 10%. Inni natomiast zdecydowanie preferują dywersyfikację portfela inwestycyjnego, aby odszukać rynki z wyższym rocznym zwrotem. Inwestorzy zmieniają rynki i branże, a także wybierają te, które dobrze znają i o których wiedzą znacznie więcej.

Jeden z popularniejszych indeksów, Nasdaq 100 śledzący 100 największych tech spółek na giełdzie Nasdaq, osiągnął kilka lat temu niezwykle atrakcyjny roczny zwrot w wysokości niemal 29%. Nic zatem dziwnego, że coraz większa liczba inwestorów poszerza swoją wiedzę dotyczącą funduszy ETF i szuka lepszych okazji do pomnożenia swojego majątku.

 

Obowiązek posiadania kasy on-line

Czy wiesz, gdzie najlepiej zakupić materiały do biura?

WhitePress Prawa