Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

CV
Proces poszukiwania pracy może być czasami trudny i potrafi zajmować dużo czasu. Czas ten często wydłuża źle napisane CV. Dokument ten jest jednym z najważniejszych elementów rekrutacji, a zatem skonstruowanie go w odpowiedni sposób jest niezwykle ważne. Jak napisać CV w sposób, który sprawi, że rekruterzy na pewno zwrócą na nie uwagę?

 

 

 

 

 

Jakie informacje o sobie powinno się umieścić w CV?

CV to miejsce umieszczenie pewnych informacji osobisty, lecz nie wszystkie powinny się tam znaleźć. Zamieścić należy oczywiście swoje imię i nazwisko, a także stanowisko, na jakie aplikujesz. Koniecznie trzeba też podać dane umożliwiające kontakt. Najczęściej jest to numer telefonu i adres mailowy. Najczęściej podaje się także adres zamieszkania lub przynajmniej miasto wraz z województwem. Niektórzy podają także datę urodzenia, choć inni uważają, że jest to niepotrzebna informacja. Nie ma potrzeby podawania płci, a także innych, bardziej osobistych danych.

 

Zadbaj przede wszystkim o doświadczenie

Najważniejszą częścią CV jest rzecz jasna doświadczenie na danym stanowisku lub przynajmniej w branży. Jeśli możesz pochwalić się bogatym stażem, dobrze jest podzielić wszystko tematycznie na przykład na ukończone kursy i szkolenia, poprzednie stanowiska i ewentualnie wolontariaty bądź inne elementy praktyki zawodowej. Dobrze jest umieszczać wszystko w odwrotnej kolejności chronologicznej, tj. zaczynając od najnowszych doświadczeń. W przypadku młodych osób bez stażu dobrze jest wymienić wszelkiego rodzaju staże, praktyki w ramach studiów lub wolontariat, który może pokazać chęć do pracy.

 

Zwróć uwagę na oprawę graficzną dokumentu

Rekruterzy zazwyczaj poświęcają na każde CV kilka sekund, więc powinno ono przyciągać wzrok. Nie mamy jednak na myśli jaskrawych kolorów czy nieuporządkowanej formy. Dokument powinien być przejrzysty, a aby stał się bardziej przyjazny dla oka dobrze podzielić go na wyraźne części. Najlepiej zastosować przy tym spójny motyw kolorystyczny i nie przekraczać dwóch lub trzech barw w ramach jednego CV. Mimo że zdjęcie czasami nie jest wymagane, to dobrze jest je zamieścić. Musi być ono wyraźne i nie powinno przedstawiać Cię na przykład na wakacjach, tylko w bardziej oficjalnej sytuacji.

 

Nie samo CV jest ważne – zarejestruj się na platformie rekrutacyjnej

Przeszukiwanie kolejnych ofert i wysyłanie CV do poszczególnych miejsc może być czasami nużące. Z tego powodu warto zarejestrować się na specjalnej witrynie, która umożliwia wysłanie odpowiednich plików za pomocą zaledwie kilku kliknięć! Platformy rekrutacyjne gromadzą pracodawców z różnych branż, czekających na kolejnych aplikantów, a do dyspozycji kandydatów są także profesjonalnie rekruterzy, którzy pomagają w kierowaniu poszukiwaniami. Taka perspektywa znacząco zwiększa szanse na znalezienie najlepszej możliwej oferty!

Jeżeli szukasz pracy, to koniecznie zapoznaj się z platformą rekrutacyjną Jobllegro.com

 

Sieć WAN

Tanie moduły do PrestaShop