Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Z krajowych, jak i europejskich dofinansowań korzysta coraz więcej firm. Celem różnego typu programów jest wspieranie innowacyjnych technologii i odbudowanie gospodarki po pandemii koronawirusa. Oferowane są dotacje dla dużych przedsiębiorstw i nie tylko. Także mikro, jak i małe firmy mogą liczyć na dofinansowanie. W ich przyznaniu pomaga firma Argonavi.pl, która działa na rynku od wielu lat i oferuje najlepszej klasy usługi, przy zachowaniu przystępnych cen.

 

SMART

 

Ścieżka SMART dotacje - co warto wiedzieć?

Dofinansowania dla firm są nieocenionym wsparciem, zwłaszcza dla mikro oraz małych przedsiębiorstw, które nierzadko borykają się z brakiem środków finansowych na rozwój. W naszym kraju istnieją rozmaite programy dofinansowań pozwalające na uzyskanie niezbędnych środków na realizację inwestycji, modernizację, a także rozwój biznesu. Jednym z nich jest program SMART, który zwany jest też Programem Operacyjnym Inteligentnego Rozwoju.

Program SMART to program dofinansowań, którego celem jest wspieranie rozwoju innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki. Skierowany jest on do właścicieli firm, którzy chcą realizować projekty badawczo-rozwojowe oraz inwestycyjne. Dofinansowania w ramach programu SMART można uzyskać na różne cele, takie jak zakup nowych technologii i urządzeń, czy rozwój nowych produktów oraz usług. Do tego dolicza się implementowanie innowacyjnych rozwiązań w firmie oraz modernizację i rozwój infrastruktury przedsiębiorstwa. Warto dodać, że dofinansowania z programu SMART mogą być przyznane w formie zwrotu poniesionych kosztów lub w formie bezzwrotnych dotacji. Ich wysokość uzależniona jest od wielu czynników, takich jak rodzaj projektu, wielkość firmy czy koszt całego przedsięwzięcia.

 

Inne ważne kwestie

Oprócz programu SMART istnieją też inne programy dofinansowań dla firm w naszym kraju. Mowa tutaj na przykład o Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka. Do tego dolicza się też Program Operacyjny Polska Wschodnia i Program Rozwoju Regionalnego. Bardzo dużo przedsiębiorstw korzysta z wyżej wymienionych programów, żeby uzyskać potrzebne środki na rozwój, a co za tym idzie - na zwiększenie swojej konkurencyjności na rynku. Co istotne, obecnie bardzo dużo dofinansowań pochodzi ze środków Unii Europejskiej. Oznacza to w skrócie, że firmy mogą skorzystać z dofinansowań, które są nie tylko korzystne finansowo, ale też pozytywnie wpływają na rozwój całej gospodarki naszego państwa. Program SMART jest tylko jednym z programów przygotowanych przez nasz kraj.

WhitePress Prawa