Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W każdym miejscu pracy niezbędne jest zadbanie o odpowiednie warunki, komfortowe dla pracowników. Nie bez znaczenia jest dostosowania temperatury powietrza, co przekłada się na odpowiednie przechowywanie towarów i zachowanie bezpieczeństwa. W tym celu posłuży nam klimatyzacja przemysłowa, którą warto poznać bliżej! Czym cechuje się ten system? Dlaczego jest tak często stosowany w magazynach i halach przemysłowych?

 Klimatyzacja przemyslowa

Klimatyzacja przemysłowa

Czym jest klimatyzacja przemysłowa? Najprościej mówiąc, jest to specjalne urządzenie, które zajmuje się obróbką powietrza w danym wnętrzu. Początkowo powietrze jest zasysane przez jednostkę, a następnie trafia do parownika i jest transportowane do skraplacza. Uzyskana ciecz w kolejnym etapie jest transportowana do sprężarki oraz wydmuchiwana w postaci chłodnego powietrza. 

Pamiętajmy o tym, że nowoczesna klimatyzacja przemysłowa zapewnia także oczyszczanie powietrza. Możemy liczyć nie tylko na duże moce chłodnicze, lecz także wysoką wydajność całego systemu. W efekcie klimatyzacja świetnie sobie radzi w każdych warunkach. Poszukując klimatyzacji przemysłowej do swojej firmy, warto zwrócić uwagę na ofertę FG-System! W tym miejscu każdy klient może cieszyć się licznymi propozycjami wysokiej jakości. 

 

Zalety klimatyzacji przemysłowej

Okazuje się, że innowacyjne klimatyzacje przemysłowe posiadają czujniki, które mają na celu kontrolować wilgotność i temperaturę powietrza. Postawmy zatem na sprawdzoną firmę, zajmującą się budową niezawodnych systemów chłodniczych i klimatyzacji. Poza tym w zakresie usług znajdziemy także serwisowanie urządzeń i profesjonalne doradztwo na każdym etapie wyboru systemu klimatyzacji. 

Dlaczego warto postawić na klimatyzację przemysłową w swojej firmie? Nie bez znaczenia jest to, że klimatyzacje tego typu są tworzone w taki sposób, aby zapewniać wysoką jakość powietrza i odpowiednią pracę wszystkich urządzeń. Ich użytkowanie jest jednoznaczne z bezpieczeństwem pracowników i otoczenia oraz lepszą efektywnością pracy.

Kolejnym atutem jest to, że klimatyzacja przemysłowa odznacza się ekologią. W procesie chłodzenia powietrza wykorzystywany jest naturalny dwutlenek węgla, stanowiący zamiennik dla freonów. Ponadto, klimatyzacja pozwala ustawić pożądaną temperaturę, którą chcemy utrzymywać we wnętrzu. Efektem jest z pewnością odpowiednie działanie wszystkich maszyn i zabezpieczenie towarów przed uszkodzeniami. Nie każdy wie, że klimatyzatory są nieocenione także w okresie zimowym! Bardzo często pozwalają zwiększyć temperaturę powietrza, co jest bardziej opłacalne od tradycyjnego ogrzewania pomieszczeń. 

 

Klimatyzatory dla firm

Warto podkreślić, że klimatyzatory użytkowane w przedsiębiorstwach są inne, niż te stosowane w domach. Klimatyzacja przemysłowa musi odznaczać się znacznie większą wydajnością, co wiąże się z zapotrzebowaniem na wymianę dużej ilości powietrza. Kolejnym aspektem jest konieczność posiadania specjalistycznych urządzeń i odciągów, które odprowadzają toksyczne substancje. Aby zwiększyć bezpieczeństwo w obiekcie przemysłowym, niekiedy stosuje się awaryjną klimatyzację - jest ona uruchamiana wtedy, gdy przekroczone zostały normy zanieczyszczeń w powietrzu.