Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

antaba
Dobór odpowiednich drzwi zewnętrznych do domu oraz do mieszkania to bardzo ważne zadanie. Od tego w dużym stopniu zależeć będzie bowiem poziom bezpieczeństwa domowników. Jednak same drzwi to nie wszystko! Równie ważne są ich elementy dodatkowe. A jednym z nich są właśnie antaby. Sprawdźmy, czym one właściwie są i jakie jest ich zadanie. 

 

 

Co to jest antaba? 

Nie każdy producent drzwi zewnętrznych ma w swojej ofercie jedynie klasyczne drzwi z klamką. Obecnie coraz więcej sklepów ma w asortymencie również drzwi z antabą. Pytanie tylko, co to jest antaba? Okazuje się, że to nic innego, jak pochwyt do drzwi. Antaba jest nazwą, która wciąż obowiązuje, natomiast używa się jej dość rzadko, w związku z czym brzmi dość tajemniczo. 

Antaby można wykorzystać zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Jednak niewątpliwie najczęściej zdobią one drzwi zewnętrzne. Są bowiem bardzo ciekawym i funkcjonalnym elementem, który nie tylko wpływa na estetykę skrzydła, ale i stanowi dodatkowe zabezpieczenie. 

Antaby do drzwi wykonuje się głównie ze stali nierdzewnej. Dawniej były przeważnie bardzo ozdobne i zawierały elementy dekoracyjne. Dziś jednak największą popularnością cieszą się przede wszystkim minimalistyczne, podłużne pochwyty, które fantastycznie dopełniają stylistykę nowoczesnego budownictwa. 

 

Drzwi zewnętrzne z antabą — dlaczego to dobry wybór?

Pochwyty do drzwi to fantastyczna alternatywa dla zwykłych klamek. Można nawet śmiało stwierdzić, że są od nich znacznie bardziej praktyczne. Przede wszystkim bez wątpienia stanowią duże ułatwienie obsługi skrzydła. Otwieranie i zamykanie nawet dużych i ciężkich drzwi jest prostsze, ponieważ antaba lepiej rozkłada środek siły. Co więcej, przy pochwycie nie trzeba nieustannie pamiętać o zamykaniu drzwi zewnętrznych na klucz. Działają one na zatrzask i nie da się ich otworzyć od zewnątrz bez klucza. To z kolei ma niezwykle duży wpływ na bezpieczeństwo domowników. Jeśli więc wyposażymy w pochwyt drzwi antywłamaniowe, będziemy mogli cieszyć się maksymalną ochroną przez cały czas!

Dużą zaletą pochwytów jest też ich wytrzymałość. Wykonuje się je z trwałych materiałów, takich jak stal nierdzewna, dzięki czemu są odporne zarówno na działanie czynników mechanicznych, jak i pogodowych. Nie wymagają też właściwie żadnych napraw i to nawet przy wieloletnim użytkowaniu. W przeciwieństwie do klamek, antaby nie mają ruchomych elementów więc nie musimy się tego obawiać. 

 

Antaby do drzwi zewnętrznych — na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Kupując drzwi zewnętrzne, zawsze stawiajmy na sprawdzonych i doświadczonych producentów. Dzięki temu będziemy mogli być pewni jakości zamawianych produktów. Duży wybór zarówno drzwi, jak i pochwytów znajdziemy na przykład na drzwimartom.pl. Czekają tam na nas naprawdę bardzo atrakcyjne ceny drzwi wejściowych do mieszkania w bloku oraz do domów jednorodzinnych. 

Ilość modeli pochwytów dostępnych na powyższej stronie jest całkiem spora. Jak więc wybrać odpowiedni do naszych drzwi? W tym celu warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Kluczową jest oczywiście estetyka. Pochwyt powinien być pod tym względem dopasowany zarówno do drzwi, jak i do całej fasady budynku. 

W sklepie dostępne są różne rodzaje pochwytów. A niektóre z nich wyposażone są w dodatkowe funkcje, jak choćby elektrozaczep dzień/noc, blokujący zamek, czy też przycisk, dzięki któremu można otworzyć drzwi jeszcze łatwiej. Warto więc wybrać taki model, który będzie maksymalnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. 

 

Antaba zamontowana poziomo

Antaba zamontowana na skos

Antaba zamontowana pionowo

Pomysły na prezent świąteczny

WhitePress Prawa