Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Pomysł wirtualnego biura zrodził się już w 1994 roku i szybko zyskał na popularności. Jego założyciel, Ralph Gregory, zauważył, że wielu przedsiębiorców zwyczajnie nie potrzebuje biura, by prowadzić swoją działalność. Przydaje się ono jedynie do korespondencji i kontaktu. Zaoferował więc taką usługę. Jego firma cieszy się popularnością do dziś, a e-biura spotkań można na całym świecie, również w Polsce. Czy warto skorzystać z ich usług?

 

Co to jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro można nazwać też e-biurem. Na jego adres zarejestrowana jest działalność danej firmy. Jednocześnie przedsiębiorca fizycznie się w nim nie pojawia. Pozwala to na redukcję kosztów związanych z wynajęciem lokalu, a także zatrudnieniem pracowników. Wszelka biznesowa korespondencja kierowana jest właśnie na ten adres, co znaczy, że pracownicy wirtualnego biura na bieżąco informują przedsiębiorcę o wszelkich listach, fakturach i innych otrzymanych dokumentach. Wirtualne biuro często podnosi prestiż danej firmy poprzez swoją atrakcyjną lokalizację.

 

Jakie usługi oferuje wirtualne biuro?

Wirtualne biuro nie tylko wynajmuje adres dla danej firmy. Zapewnia ono również rejestrację podmiotu gospodarczego w KRS, US, ZUS i GUS. Oczywiście, ma ono za zadanie odbiór wszelkiej korespondencji, a także telefonów, e-maili i faksów. Jego obowiązkiem jest również przechowywanie wszystkich dokumentów oraz zadbanie o elementy dotyczące systemu identyfikacji zewnętrznej, takie jak pieczątki, wizytówki, ulotki. Bardzo często wirtualne biura służą również  pomocą w zakresie prawnym, księgowym i informatycznym. Niektóre e-biura umożliwiają wynajęcie sal konferencyjnych, gdzie mogą odbywać się spotkania biznesowe - oficjalnie w siedzibie przedsiębiorstwa. Wirtualne biura mogą tworzyć też biznesplany, kontaktować się z klientami danej firmy oraz oferować wsparcie doradcze w różnych dziedzinach.

 

Zalety i wady wirtualnych biur

Niewątpliwą zaletą biur wirtualnych jest to, że pełnią one rolę oficjalnej siedziby danej firmy, podczas gdy ta płaci za tę usługę o wiele mniej, niż w przypadku rzeczywistego wynajmowania lokalu. Pracownicy takiego e-biura czuwają nad korespondencją, często oferując szereg innych usług, co dla wielu zabieganych biznesmenów jest dużą zaletą. Ponadto, dana firma jawi się jako bardziej prestiżowa ze względu na lokalizację swojej oficjalnej siedziby. Biuro wirtualne na ogół udostępnia też sale na spotkania biznesowe, dzięki czemu budować można pozytywny wizerunek swojego przedsiębiorstwa. Niestety, e-biuro może być ryzykowną decyzją. Chodzi przede wszystkim o niektóre małe firmy, kuszące atrakcyjną ceną, za którą niestety nie idzie wysoka jakość. Często siedzibą takiego biura jest czyjeś mieszkanie czy stara kamienica w nieciekawej części miasta. Bywa, że opierają się one o pracę jednej osoby - w przypadku jej niedyspozycyjności, ważne listy mogą nie dotrzeć do przedsiębiorcy na czas.  Nie dają one także możliwości wynajmu sali, nie umożliwiają one spotkań z klientami i partnerami biznesowymi.

Idea wirtualnych biur, zwłaszcza w czasach, gdy modny jest freelancing, zyskują na popularności. Są tanie, a często świadczą usługę na najwyższym poziomie i pozwalają budować prestiż firmy. Na pewno na rynku będzie pojawiać się coraz więcej e-biur. Zawsze jednak warto dokładnie zapoznać się z ich ofertą, by uniknąć przykrych niespodzianek.

Więcej informacji
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.wirtualne-biuro-jerozolimskie.pl/ - usługa wirtualnego biura.