Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Opakowanie plastikowe
Opakowanie plastikowe powinno zapewnić bezpieczne przechowywanie i transport produktów. Opakowanie ma chronić produkt przed uszkodzeniem i ubytkiem zawartości w transporcie. Dodatkowo musi być bezpieczne i higieniczne, materiał, z którego jest zrobione, nie może reagować z zawartością i czynnikami zewnętrznymi. Powinno także ułatwiać obsługę napełnianie, dozowanie i porcjowanie zawartości. Ważne również, aby spełniało funkcje informacyjne, umożliwiając właściwy przekaz reklamowy i rozpoznawalność produktu.

 

Opakowania plastikowe wykonane z dobrych surowców są wszechstronne, trwałe i wytrzymałe, odporne na działanie związków chemicznych, odporne na przenikanie różnych substancji i wilgoci, lekkie oraz stosunkowo tanie. Bardzo ważną cechą jest estetyka i możliwości reklamowe oraz możliwość recyklingu, czyli wielokrotne wykorzystanie surowca.

 

Jakiego producenta wybrać?

Funkcjonalne opakowania plastikowe szeroko wykorzystywane w wielu branżach przemysłowych jak branża spożywcza, kosmetyczna, farmaceutyczna, chemii gospodarczej, motoryzacyjna i wiele innych. Szczególnym zainteresowaniem wytwórców cieszą się odporne na działanie czynników zewnętrznych, bezpieczne i wygodne w transporcie butelki PET i różnego rodzaju kanistry. Wybierając producenta opakowań, warto zapoznać się z jego możliwościami produkcyjnymi, trybem realizacji zamówień i możliwymi do uzyskania opiniami o firmie. Należy zwrócić uwagę na materiały wykorzystywane do produkcji, gwarantujące solidność i trwałość wytwarzanych produktów. Warto sprawdzić ofertę pod kątem  zróżnicowania produktów i możliwości jej dopasowania do konkretnych potrzeb, możliwość wykonania zindywidualizowanych nadruków reklamowych podnoszących estetykę produktu. Coraz więcej firm szczególną uwagę zwraca na działania producentów opakowań na rzecz środowiska naturalnego, minimalizację odpadów, zastosowanie surowców umożliwiających recykling oraz ekologicznych rozwiązań w całym procesie produkcji i dystrybucji opakowań plastikowych. Ostatecznym, często nawet decydującym czynnikiem zakupowym, jest możliwie korzystny stosunek jakości opakowania do jego ceny i warunków zapłaty.

 

Jaki krajowy producent kanistrów i butelek PET?

Wśród polskich producentów butelek PET, kanistrów z tworzyw sztucznych i zamknięć plastikowych na uwagę zasługuje oferta producenta chemii gospodarczej i opakowań z tworzyw sztucznych GRUPA INCO S.A https://www.inco.pl. Opakowania  produkowane są w szerokim asortymencie, z możliwością wykonania barwnych nadruków utwardzanych promieniami UV zastępujących tradycyjne etykiety. Produkcja odbywa się na nowoczesnych liniach technologicznych z wykorzystaniem wysokiej jakości surowców, pochodzących od renomowanych dostawców z zachowaniem procedur, wymogów i standardów obowiązujących na rynku europejskim. Opakowania nadają się do recyklingu. Wszystkie produkty posiadają potwierdzające bezpieczeństwo, możliwość użytkowania w określonej branży i  wysoką jakość  certyfikaty Państwowego Zakładu Higieny i Instytutu Badawczego Opakowań COBRO.

 

Projektowanie stoisk targowych - czyli jak przyciągnąć uwagę klientów? Kilka wskazówek

WhitePress Prawa