Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nieruchomość na Cyprze
Zmiana miejsca zamieszkania i przeprowadzka za granicę dostarcza ogromnej mieszanki emocji. Podobne emocje towarzyszą decyzjom inwestycyjnym, jakie wymagają zaangażowania sporego kapitału. Aby nieco złagodzić negatywne odczucia i ograniczyć ryzyko popełnienia błędu, warto przeprowadzić research informacji na temat wybranego kraju. Dobrym pomysłem jest także korzystanie z wiedzy profesjonalistów, którzy wspierają inwestorów w całym procesie wyszukiwania i nabywania nieruchomości. Z dzisiejszego poradnika dowiesz się o najważniejszych kwestiach, jakie należy wziąć pod uwagę przed zakupem. Zapraszamy do lektury.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak kupić nieruchomość na Cyprze?

Samodzielny zakup domu lub mieszkania na Cyprze na pewno jest możliwy, jednak wymaga sporych nakładów czasowych na porównywanie ofert, weryfikację rzetelności lokalnego dewelopera, wyjazd studyjny czy przygotowanie dokumentów. Nic dziwnego, że większość świadomych inwestorów z Polski korzysta z usług profesjonalnych firm, które mają podpisane długoterminowe umowy współpracy z cypryjskimi deweloperami. Takie podejście ma głębokie uzasadnienie praktyczne i pozwala znacząco obniżyć koszty. Kupno nieruchomości na własną rękę skazuje nas na oficjalne cenniki deweloperów. Ewentualne obniżki następują w drodze indywidualnych negocjacji. Biuro, które zbudowało sobie rozległą bazę kontrahentów, jest w stanie obniżyć koszt zakupu metra kwadratowego nieruchomości. Dlatego pierwszą radę dla osób zainteresowanych kupnem domu na Cyprze stanowi stwierdzenie: nie działaj w pojedynkę. Korzystaj z wiedzy ekspertów, dzięki czemu procedura zakupowa pozostanie wolna od przykrych niespodzianek i wysokich kosztów.

Jeśli już dokonałeś wyboru właściwego lokalu, należy podpisać umowę rezerwacyjną z deweloperem i dokonać przelewu pierwszej transzy środków z tytułu zaliczki. Dopiero na tej podstawie deweloper będzie mógł wystawić dokumenty niezbędne do rejestracji nieruchomości, zgodnie z cypryjskim systemem prawnym. Właściwa umowa kupna-sprzedaży zostanie podpisana w późniejszym terminie, wynikającym z obustronnych ustaleń. Warto mieć świadomość, że obcokrajowcy muszą wystąpić o specjalne zezwolenie na zakup nieruchomości na Cyprze. Procedura jego uzyskania nie nastręcza wielu komplikacji, jednak uzyskanie decyzji od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Cypru może zająć kilka miesięcy.

Z nabyciem nieruchomości na Cyprze wiąże się obowiązek uiszczenia opłaty skarbowej, która obecnie wynosi 0,5% wartości transakcji. Zakup nieruchomości z rynku pierwotnego obciążony jest 5-procentową stawką VAT. Właściciele mieszkań na Cyprze muszą dokonywać corocznych opłat na poczet podatku od nieruchomości, którego wartość określono na 1,5 tureckiej liry za każdy metr kwadratowy powierzchni.

 

Domy na sprzedaż Cypr

Jeśli interesują Cię komfortowe domy na sprzedaż Cypr to idealne miejsce do poszukiwań wymarzonego lokalu. Inwestowanie w nieruchomości na Cyprze staje się o wiele łatwiejsze dzięki usługom RT Invest. Firma RT Invest jest oficjalnym przedstawicielem renomowanych deweloperów na Cyprze i skupia swoją ofertę wyłącznie na klientach polskojęzycznych. Pod linkiem https://rt-invest.pl/oferta/domy-na-cyprze-polnocnym/  znajdziesz kompendium wiedzy o procesie zakupu nieruchomości na Cyprze. Dzięki RT Invest możesz ograniczyć czas realizacji inwestycji do niezbędnego minimum, zyskując przy tym wsparcie organizacyjne i prawne na każdym etapie transakcji.

 

Co to jest antaba i jakie jest jej zastosowanie? Wybierz najlepszą do swoich drzwi!

WhitePress Prawa