Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Bony podarunkowe dla pracownikow
Czasami ciężko nam jest być pewnym, że wybrany prezent, który chcemy dać komuś dla nas ważnemu będzie trafiony. Jeżeli zastanawiamy się, jak docenić naszych pracowników, również mamy dość mocno ograniczone opcje. W takiej sytuacji zdecydowanie warto rozważyć wybór bonu podarunkowego. Jest to prosta, elegancka forma prezentu, która sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach - także tych biznesowych i formalnych. Czym dokładnie jest bon podarunkowy i na jakiej zasadzie działa? Jak wybrać najlepsze, i przede wszystkim trafione vouchery dla naszych pracowników lub osób nam bliskich? Na co zwrócić uwagę przy wyborze i dlaczego jest to takie ważne?

 

Czym są bony podarunkowe?

Bon lub karta prezentowa to szczególna forma docenienia kogoś w sytuacji, gdy nie do końca wiemy, co moglibyśmy takiej osobie sprawić bezpośrednio. Znajduje ona zastosowanie zarówno w sytuacjach prywatnych, wśród rodziny czy znajomych, jak i w biznesie, gdzie pracodawca może w ten sposób dodatkowo docenić swoich pracowników. Zwykle wartość kart podarunkowych jest z góry określona, podobnie jak miejsce w których możemy je wykorzystać. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: www.sodexo.pl.

 

Jakie zalety ma karta podarunkowa?

Największym plusem, jaki ma karta upominkowa, jest jej uniwersalność. Nie musimy na siłę zastanawiać się, co dokładnie dać komuś w prezencie, a zamiast tego umożliwiamy tej osobie samodzielny wybór. Dzięki temu spożytkuje ona otrzymane środki lepiej, niż my bylibyśmy w stanie dopasować się do jej potrzeb i preferencji. Co więcej, dzięki ogromnej ilości kart i bonów do wyboru, praktycznie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć coś, co będzie odpowiadało okazji i gustom obdarowywanego.

 

Czy warto wykorzystać karty podarunkowe jako dodatek motywacyjny do pensji pracowników?

Bon podarunkowy może być wykorzystany także w relacjach biznesowych. Bardzo często jest to dodatkowa, nie pieniężna premia, którą szef przyznaje swoim pracownikom z różnych okazji, jak na przykład święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, urodziny pracownika i inne. To dodatkowy sposób na podziękowanie naszym podwładnym za dobrze wykonaną pracę, który możemy z powodzeniem wykorzystać jako rozszerzenie standardowej premii i innych dodatków do pensji.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając kartę podarunkową?

Decydując się na voucher prezentowy dla pracowników powinniśmy przede wszystkim wybrać opcję, która będzie odpowiednia dla relacji biznesowej. Z puli warto wykluczyć bon upominkowy na alkohole i inne podobne produkty. Możemy za to zdecydować się na podarunek wpisujący się w profil naszej działalności. Na karcie podarunkowej mogą też znaleźć się środki do wykorzystania na codzienne zakupy, kosmetyki czy też różne usługi.

Jeżeli chcemy wybrać vouchery dla pracowników, powinniśmy również zrobić to w sposób sprawiedliwy. Wykluczanie pojedynczych osób czy zespołów z tego typu wyróżnienia nie będzie dobrze odebrane, chyba że mamy bardzo istotny powód, dla którego chcemy tak uczynić.

 

Karty podarunkowe są bardzo uniwersalne i mogą służyć zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom chcącym dodatkowo wyróżnić swoich pracowników. Wybierając rodzaj karty podarunkowej w tej drugiej sytuacji powinniśmy upewnić się, że będzie ona dotyczyła produktów lub usług, które pracodawca może sprezentować swoim podwładnym.

Kaseta kominkowa na wymiar - gdzie ją kupić?

WhitePress Prawa