Porady
Typografia
 • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
 • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

koperty babelkowe
Koperty bąbelkowe to bardzo popularny i niezwykle praktyczny w swoim zastosowaniu, produkt opakowaniowy. Jest ceniony w wielu instytucjach, firmach oraz życiu codziennym. Odkąd wynaleziono kopertę bąbelkową, stała się niemalże artykułem nr 1 wśród akcesoriów biurowych. Poznajmy zatem bliżej, ten jakże wdzięczny dla wielu produkt.

 

 

 

 

 

 

 

Koperty bąbelkowe funkcjonują w naszym życiu już od 1957 roku. Od tego momentu ich popularność nie maleje, a wręcz przeciwnie, jest cały czas na topie. Warto zastanowić się, dlaczego te niewielkie, papierowe opakowanie, zyskało taką popularność wśród swoich użytkowników?

Otóż cechy i szerokie zastosowanie koperty bąbelkowej, uczyniły ją wiodącym materiałem opakowaniowym w swojej branży i nie tylko.

 

Poznajmy cechy i zalety koperty bąbelkowej

Koperty bąbelkowe wykonane są z wysokogatunkowego papieru, który stanowi ich powłokę zewnętrzną oraz polipropylenowej folii bąbelkowej, wyścielającej jej wnętrze. Obie warstwy są dobrze ze sobą zespolone przy pomocy solidnego zgrzewu.

Papier używany do produkcji kopert bąbelkowych jest wytrzymały, odporny na przerwanie i inne uszkodzenia oraz czynniki zewnętrzne.

Dzięki swojej powłoce zewnętrznej i wewnętrznej, koperty bąbelkowe znakomicie sobie radzą z wilgocią, co jest ich dużym atutem.

Zaletą koperty bąbelkowej jest także pasek zamykający, który stanowi warstwa kleju zabezpieczona odpowiednią tasiemką. Chcąc dobrze zamknąć kopertę, zdejmujemy tasiemkę i zaklejamy kopertę. W ten sposób uniemożliwiamy dostanie się do jej zawartości osobom niepożądanym. Natomiast podczas pakowania towaru taśmę można szybko i łatwo usunąć. 

Zalety koperty bąbelkowej, umożliwiają jej szerokie zastosowanie w różnych branżach i dziedzinach życia. Przyjrzyjmy się zatem, gdzie możemy ją spotkać.

 

Koperty bąbelkowe i ich zastosowanie

Dzięki temu, że koperty bąbelkowe są odporne na rozdarcia, można w nich przesyłać nieco cięższe przedmioty, bądź też takie o ostrych zakończeniach. Bardzo dobrze sprawdzają się, przy drobnych i delikatnych artykułach, a także niewielkim sprzęcie elektronicznym. Pęcherzyki powietrza zamknięte pomiędzy warstwami folii doskonale stabilizują przedmioty w kopercie i amortyzują przed różnego rodzaju uszkodzeniami, wstrząsami czy upadkami.  

Kopert bąbelkowe są nieocenionym produktem, który doskonale sprawdza się w różnych sklepach internetowych, które wysyłają klientom dobrze zabezpieczone towary.

W firmach i instytucjach, które mają gwarancję odpowiedniej ochrony przesyłanych dokumentów i innych materiałów.

W życiu codziennym, gdzie koperta bąbelkowa często jest najodpowiedniejszym materiałem opakowaniowym dla naszej korespondencji, czy też jako wygodny i bezpieczny sposób przechowywania istotnych dla nas rzeczy.

Koperta bąbelkowa jest produktem jak najbardziej bezpiecznym dla człowieka. Materiał, z którego jest wykonana, nie wytwarza niebezpiecznych związków, dzięki czemu nie ma żadnych przeciwskazań do jej kontaktu z żywnością.

 

Jakie mamy rozmiary kopert bąbelkowych?

Zastosowanie koperty bąbelkowej, będzie także podyktowane jej odpowiednią wielkością.  Wyróżniamy następujące rozmiary kopert bąbelkowych:    

 • A11 120x175
 • B12 140x225
 • C13 170x225
 • D14 200x275
 • E14 240x275
 • F16 240x350
 • G17 260x350
 • H18 290x370
 • I19 320x450
 • K20 380x480
 • L21 425x480
 • CD 180x175

Zostały tu przedstawione standardowe formaty kopert, które idealnie dopasują się do różnej wielkości produktów, w zależności od naszego zapotrzebowania.

Zalety koperty bąbelkowej, sprawiają, że sięgamy po nią często. Jest to niezwykle wygodny produkt opakowaniowy o właściwościach, które umożliwiają jego szerokie zastosowanie. Sprawne pakowanie i bezpieczne przesyłanie zawartości, czyni ją produktem, który nie traci na swojej popularności. Koperty bąbelkowe to doskonały wybór w sytuacjach, gdzie zależy nam na odpowiedniej ochronie przesyłanych towarów.

WhitePress Prawa