Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Dom jest miejscem, gdzie chcemy czuć się swobodnie i bezpiecznie. Co jest najważniejsze w zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa w domu, nie tylko dla nas, ale również dla naszych zwierzaków. Dla naszych pupili to także bezpieczny azyl, w którym odpoczywają i regenerują siły. Dlatego stworzenie im odpowiednich warunków jest niezwykle ważne. Podpowiadamy jak stworzyć zwierzętom komfortowy i bezpieczny dom oraz jak może nam w tym pomóc nowoczesna technologia.

 

Czworonogi coraz częściej traktuje się jak pełnoprawnych członków rodziny, a naszym zadaniem, jako opiekunów, jest zapewnienie im odpowiednich warunków. Podstawową potrzebą psa jest jego własne, bezpieczne miejsce, w którym będzie mógł swobodnie odpocząć i nikt nie będzie zakłócał jego spokoju. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać, aby zapewnić komfortowe życie naszemu pupilowi? Oto kilka punktów.

 

Zabezpiecz wystające kable i zasłoń gniazdka elektryczne.

Psy mają naturalną potrzebę żucia i gryzienia, sprawia to im radość i rozładowuje napięcia. Zdarza się niestety, że gryzą nieodpowiednie przedmioty takie jak kable, które podłączone do prądu mogą być dla nich niebezpieczne. Jak je zabezpieczyć, aby nie stały się pokusą do gryzienia? Najprostszym sposobem jest schowanie ich pod meblami lub w listwach przypodłogowych, listwy maskujące kable również będą dobrym rozwiązaniem. Kolejnym pomysłem jest organizer na kable, ładowarki i przewody. Zaspokojenie potrzeby gryzienia u psów, poprzez zapewnienie np. gryzaków zmniejszy prawdopodobieństwo zainteresowania się kablami.

 

Sprawdź jakie rośliny posiadasz w domu

Każdy gatunek rośliny zawiera w liściach, kwiatach i łodygach toksyny. Niektóre z nich są niebezpieczne, a nawet trujące dla naszych pupili.  Sprawdź, czy w Twoim domu są rośliny takie jak np. filodendron, anturium, azalia, fikus, jemioła, wilczomlecz i usuń je z domu lub postaw w niedostępnych dla zwierząt miejscu. W ogrodzie zrezygnuj z kolei z m.in. lilii, azalii, cisu, żonkili i hortensji. W przypadku zjedzenia przez Twojego pupila którejś z trujących roślin pilnie skontaktuj się z lekarzem weterynarii.

 

Zabezpiecz śliskie powierzchnie

Dywany nie są popularne w domach, w których mieszkają czworonożni przyjaciele ze względu na sierść i uciążliwe jej odkurzanie. Panele i płytki to najczęściej spotykane rodzaje podłóg, ze względu na łatwość utrzymania ich w czystości. Jednak nie pozwalają psom, złapać odpowiedniej przyczepności co może skutkować poślizgnięciem się i niechcianym urazem. Dywany – nie takie straszne! Zapewniają odpowiednią przyczepność, a ich odkurzanie może być wygodne i skuteczne dzięki odkurzaczowi bezprzewodowemu Samsung Bespoke Jet™. Mini elektroszczotka Pet Tool, skutecznie usuwa nawet drobną sierść z kanap, krzeseł, materacy czy też pościeli. Bespoke Jet został również wyposażony w automatyczną stację czyszczącą, która po zakończonym sprzątaniu opróżnia pojemnik na zanieczyszczenia. Wystarczy po zakończonym sprzątaniu odstawić odkurzacz na stację, a technologia Air Pulse zassie kurz do worka, który znajduje się w korpusie urządzenia. Worek wystarczy wymienić raz na 2-3 miesiące. Takie rozwiązanie ogranicza do minimum kontakt z kurzem i alergenami.  Dodatkowo worek w stacji ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii aż do 99,9 proc. [1]. Kolejnym sposobem na zabezpieczenie śliskich powierzchni są  maty antypoślizgowe, które zapewnią odpowiednią i bezpieczną powierzchnię do poruszania się Twojemu pupilowi.

 

Korzystaj z pomocy nowoczesnych technologii

Wychodząc z domu i zostawiając w nim naszego pupila samego, możliwość opieki i kontroli nad nim jest ograniczona.  Na szczęście istnieją na rynku nowoczesne technologie, które mogą skutecznie pomóc nam w opiece nad zwierzętami, a jednocześnie pomóc nam w utrzymaniu czystości.

Samsung Jet Bot AI+ to inteligentny robot sprzątający, który zadba nie tylko o perfekcyjny porządek w domu, ale również pomoże w zdalnej opiece nad zwierzętami. Dzięki trybowi Jet Live możemy podejrzeć swoich czworonogów z dowolnego miejsca. Tryb wykorzystuje przednią kamerę do transmisji obrazów wideo na żywo za pośrednictwem aplikacji Samsung SmartThings [2]. Co więcej, funkcja „Zdalna opieka” umożliwia włączenie zwierzakowi muzyki lub filmu, aby czuł się dobrze, przebywając w domu bez właściciela.

 

[1] Badania FITI, wg normy KS K 0693:2016 dla bakterii gronkowca złocistego, pneumokoków, E-coli i pałeczki ropy błękitnej.

[2] Dostępne na urządzeniach z systemem Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z Wi-Fi oraz konto Samsung.

 

 Czy można ogrzać dom klimatyzatorem?

WhitePress Prawa