Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Jedną z najpopularniejszych baz informacyjnych dla banków jest Biuro Informacji Kredytowej. Instytucje bankowe oraz wiele innych firm działających w branży pożyczkowej, często sprawdza informacje na temat nierzetelnych i rzetelnych klientów, które są umieszczane w tej bazie. Zarówno przedsiębiorcy, jak i banki mogą sprawdzać w BIK czy kontrahenci lub kredytobiorcy są wiarygodni. Na podstawie takich wpisów badana jest historia kredytowa stanowiąca istotny element oceny potencjalnego kredytobiorcy.

 

Dane posiadane przez Biuro Informacji Kredytowej są dostępne nie tylko dla banków, ale również dla firm i osób prywatnych. W BIK można na przykład sprawdzić swoją własną historię i dowiedzieć się o jakichś ewentualnych zapomnianych zobowiązaniach, które widnieją w tej bazie i uniemożliwiają wzięcie kredytu. Każdy kto chce wiedzieć jak sprawdzić BIK musi wykonać tylko kilka czynności.

 

Potwierdzenie danych osobowych w BIK

W zależności od częstotliwości wnioskowania w Biurze Informacji Kredytowej, raport można otrzymać za darmo (raz na pół roku) lub za drobną opłatą (częściej). Proces ten nie jest skomplikowany i można załatwić sprawę za pośrednictwem Internetu. Oczywiście podobnie jak w przypadku załatwiania innych spraw finansowych, bankowych i urzędowych, niezbędne jest potwierdzenie swojej tożsamości. Proces ten polega na wypełnieniu formularza i przedstawieniu swoich danych z dowodu osobistego. Następnie na konto BIKu należy wykonać drobny przelew weryfikacyjny z konta zarejestrowanego na takie same dane.

 

kredyty6

 

 

Darmowe sprawdzanie raportu BIKu

Jeśli kogoś interesuje raport na swój temat lub na temat potencjalnego kontrahenta to doskonałym wyjściem jest sięgnięcie po ofertę opisywaną hasłem sprawdź BIK za darmo. Darmowe sprawdzenie takiego wpisu jest możliwe raz na 6 miesięcy. Częstsze kontrole wiążą się już z pewnymi opłatami. Dobrym pomysłem jest regularne kontrolowanie własnej historii za darmo, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku i nie ma żadnych wpisów świadczących o naszej nierzetelności.

 

Jak wygląda wnioskowanie o darmowy raport z BIKu?

Darmowy raport w Biurze Informacji Kredytowej można otrzymać po złożeniu odpowiedniego wniosku. Istnieje kilka metod wnioskowania, więc każdy może wybrać tą, która jest dopasowana do konkretnych potrzeb.

  • Osobiste wnioskowanie w centrum obsługi klienta BIKu,
  • Wysłanie wniosku pocztą,
  • Przesłanie wniosku podpisanego podpisem kwalifikowanym, drogą e-mail,
  • Wnioskowanie za pośrednictwem konta na portalu biura.

Po rozpatrzeniu wniosku, klient otrzyma wymagane przez niego informacje.

Zaciągając kredyt warto wiedzieć, jak wybrać najlepszą ofertę bankową oraz jakich narzędzi użyć by sprawdzić jaki będzie jego koszt. W tym celu wejdź na stronę finansowynosacz.pl i sprawdź nasze poradniki finansowe.

WhitePress Prawa