Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

baumit wnetrze 05 licencja ograniczona do materialu prasowego baumit m

Fot. Baumit

Gdy przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach, często towarzyszy nam wrażenie, że powietrze jest ciężkie i niezbyt świeże. Odpowiada za to w dużym stopniu niskie stężenie naturalnych jonów, wyraźnie niższe od tego, które sprawia, że tak dobrze oddycha nam się w pobliżu wodospadów, w górach czy nad morzem. Jest jednak skuteczny sposób, by również we wnętrzach uzyskać podobny efekt do tego, którego doświadczamy na łonie natury – farba wewnętrzna do ścian Baumit IonitColor.

 

Choć wiele osób wciąż temu niedowierza, w zamkniętych pomieszczeniach spędzamy nawet 90% naszego życia. Co więcej, policzono, że przebywając w nich, każdego dnia wdychamy ok. 11 500 litrów powietrza, niekoniecznie najlepszej jakości. Jaki to może mieć wpływ na nasze zdrowie? Każdy z pewnością zna odpowiedź na to pytanie – niekorzystny. I o ile w wielu sytuacjach (np. w miejscu pracy) niewiele możemy z tym zrobić, o tyle w naszych domach wiele zależy od nas samych. Co zatem możemy uczynić, by stworzyć we wnętrzach przyjazny mikroklimat?

Mniej kurzu i aerozoli

Jedną z dróg jest zastosowanie farby do malowania ścian wewnętrznych – Baumit IonitColor, która w krótkim czasie zwiększa stężenie naturalnych jonów, oczyszczając powietrze z pyłków oraz drobnego kurzu i zapewniając uczucie świeżości porównywalne do tego, które towarzyszy nam, gdy przebywamy na łonie natury. Co więcej, pomaga ona także istotnie (nawet o 60% w ciągu 90 minut) obniżyć w powietrzu stężenie aerozoli – drobnych cząstek stałych lub ciekłych rozproszonych w gazie lub mieszaninie gazów (np. powietrzu), wydychanych podczas mówienia, śpiewania czy zwykłego oddychania, mogących być nośnikiem wirusów oraz źródłem zakażeń.

Działanie farby potwierdziły uznane jednostki naukowo-badawcze.

baumit ionitcolor pylki brzozy wykres mJak działa farba Baumit IonitColor?

Wbrew pozorom sposób działania Baumit IonitColor nie jest tak skomplikowany jakby się mogło wydawać. Już wyjaśniamy. Otóż powietrze posiada swoją naturalną wilgotność, dzięki czemu zawiera dużą ilość cząsteczek wody. Przy kontakcie z powierzchnią pomalowaną farbą cząsteczki wody (dzięki specjalnym składnikom zawartym w farbie) ulegają naładowaniu i przyjmują postać jonów, które działają na zanieczyszczenia jak naturalne magnesy. Im wyższe jest stężenie jonów, tym więcej pyłków, drobnego kurzu czy aerozoli ulega związaniu i opada na podłogę, a zanieczyszczenia te możemy łatwo usunąć podczas codziennego sprzątania. Powietrze w pomieszczeniu staje się świeższe i czystsze, co z kolei przekłada się na łatwiejsze oddychanie, lepszą odporność naszego organizmu oraz mniejsze ryzyko reakcji alergicznych czy infekcji wirusowych.

 

Do wyboru, do koloru

 

Poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach to jednak nie wszystko, co oferuje farba Baumit IonitColor. Dzięki temu, że występuje w 66 kolorach możemy zadbać o komfort mieszkania również w sferze wizualnej – bez względu na to, w jakim stylu planujemy urządzić nasze wnętrze.

 

Dla lepszego efektu

 

Farba Baumit IonitColor działa najkorzystniej, gdy ma zapewnioną odpowiednią wilgotność – to właśnie ona sprawia, że przy wodospadach stężenie naturalnych jonów w powietrzu jest najwyższe. Jednocześnie w pomieszczeniach nie może być ona zbyt wysoka, by nie szkodziła naszemu zdrowiu i nie stała się m.in. zaproszeniem dla grzybów – pleśni. Dlatego, by zapewnić we wnętrzach optymalne warunki do produkcji jonów i jednocześnie utrzymać ją „w ryzach”, warto zastosować farbę Baumit IonitColor w systemie z gładziami Baumit IonitFinish i Baumit IonitFino – szczególnie, gdy stajemy przed wyzwaniem wykańczania ścian betonowych czy gipsowo-kartonowych lub remontem starych podłoży. Wyjątkowość tych mas szpachlowych polega na tym, że aktywnie regulują wilgotność w pomieszczeniach, utrzymując ją na zrównoważonym poziomie – pochłaniają nadmiar wilgoci i magazynują, po czym uwalniają w momencie, gdy w powietrzu zaczyna jej brakować.

 

Trwały efekt jonizacji

 

Zwykle stężenie jonów w pomieszczeniach nie przekracza 250 cm3. Z punktu widzenia jakości powietrza liczba ta powinna być cztery razy większa. System Baumit Ionit pozwala zwiększyć ilość jonów we wnętrzach do 2000-4000 na cm3, co oznacza poziom porównywalny do tego, jaki występuje w górach! Co ważne, zastosowanie farby Baumit IonitColor zapewnia niesłabnący w czasie efekt jonizacji powietrza.

Nic nie zastąpi nam przebywania na świeżym powietrzu i kontaktu z naturą. Jednak wybierając prozdrowotne materiały i technologie do wykańczania wnętrz, jak system Baumit Ionit, możemy stworzyć przestrzeń, która nie tylko nie będzie nam szkodzić, lecz stanie się oazą dobrego samopoczucia dla nas i naszych bliskich.

baumit 60 proc mniej aerozoli m

fot. Baumit

WhitePress Prawa