Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Zakup apartamentu z przeznaczeniem pod wynajem może stanowić dobre zabezpieczenie przyszłości. To, czy inwestycja będzie udana, zależy jednak od kilku czynników. Najważniejszy z nich to zaś lokalizacja. Które miejsce w Polsce warto wziąć pod uwagę?

 Apartament inwestycyjny

Dlaczego warto zainwestować w apartament pod wynajem?

Mieszkanie inwestycyjne to nieruchomość zlokalizowana na osiedlu apartamentowym, położona w miejscowości atrakcyjnej turystycznie. Głównym założeniem jest tu wynajem krótkoterminowy osobom, planującym wypoczynek w danym miejscu. To, jaki zysk uda się wygenerować, zależy więc przede wszystkim od zainteresowania turystów.

Inwestycja w apartament pod wynajem to dobry sposób na ulokowanie kapitału w sytuacji, kiedy chcesz uzyskać dodatkowy dochód bez wzrostu ilości obowiązków. Wystarczy, że wybierzesz mieszkanie z opcją wykończenia pod klucz, a obsługę najmu zlecisz operatorowi. Dzięki temu apartament może być położony w dowolnej odległości od Twojego miejsca zamieszkania (nie musisz pilnować remontu ani przyjeżdżać, aby wręczyć klucze gościom). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastrzec też termin, w którym chcesz korzystać z mieszkania razem z bliskimi.

 

Mazury: idealne miejsce na inwestycję

Wybierając miejsce, w którym ma być zlokalizowany apartament, należy kierować się jego potencjałem turystycznym. Oznacza to, że region powinien przyciągać gości pięknem przyrody oraz wyjątkowymi atrakcjami. Należy też zwrócić uwagę na to, czy stale się rozwija, a także jest ceniony przez różne grupy turystów. Które miejsce w Polsce spełnia wszystkie wymienione kryteria? Mazury posiadają niezwykłe walory przyrodnicze i oferują aktywności dla osób o odmiennych potrzebach. Znajdą tu coś dla siebie pary szukające miejsca na romantyczny wypad, rodziny z dziećmi, single oraz seniorzy.

 

Unikalne piękno przyrody i bogactwo naturalne

Piękno Mazur wynika ze zróżnicowanej rzeźby terenu, rozległych terenów leśnych oraz imponującej ilości jezior. Nie bez powodu o regionie mówi się Kraina Tysiąca Jezior (tak naprawdę jest ich nawet więcej, bo ponad 2500). Obszary cenne przyrodniczo zajmują ponad 45 proc. powierzchni województwa warmińsko-mazurskiego. Jest tu także kilka parków krajobrazowych, w tym największy i najstarszy w regionie Mazurski Park Krajobrazowy. W jego eksplorowaniu pomogą ścieżki przyrodnicze oraz szlaki piesze i rowerowe o łącznej długości ok. 400 km. W granicach parku płynie też rzeka Krutynia, słynąca z doskonałych warunków do spływów kajakowych.

Mówiąc o Mazurach, nie sposób wspomnieć o Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. To najpiękniejszy szlak żeglugowy w regionie, przebiegający przez popularne miejscowości turystyczne (jak np. Mikołajki). Jego długość wynosi 111 km w linii prostej, dlatego jest to prawdziwy raj dla żeglarzy. W odkryciu piękna Mazur pomagają też ścieżki rowerowe, w tym najdłuższa Mazurska Pętla Rowerowa, czyli 300 km malowniczej i bezpiecznej trasy z infrastrukturą dopasowaną do potrzeb rowerzystów.

 

Region atrakcyjny przez cały rok

Apartament inwestycyjny ma generować zyski przez cały rok. Miejscowość, w której będzie położony, musi zatem oferować atrakcje nie tylko w sezonie letnim. I tutaj ponownie warto zwrócić uwagę na Mazury. Bogactwo zabytków oraz fascynujących miejsc sprawia, że turyści przyjeżdżają do tego regionu przez cały rok. Które z nich cieszą się największą popularnością? Są to choćby:

  • Wilczy Szaniec w Gierłoży,
  • Twierdza Boyen w Giżycku,
  • Wioska Żeglarska w Mikołajkach,
  • zabytkowe Stare Miasto w Mrągowie,
  • Góra Czterech Wiatrów w Mrągowie (z centrum sportów zimowych).

Mazury są piękne o każdej porze roku, a także oferuję mnóstwo możliwości spędzenia wolnego czasu. Dzięki dogodnemu dojazdowi (przez region przebiega ekspresowa „siódemka” łącząca Kraków, Warszawę i Trójmiasto) dotrą tu turyści z najodleglejszych zakątków Polski.

 

Apartament na Mazurach, który zachwyci turystów

Apartament w malowniczym otoczeniu będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla potencjalnych najemców, jeśli zostanie wyposażony w nowoczesne udogodnienia. Turyści są obecnie niezwykle wymagający oraz poza pięknym otoczeniem, chcą mieć do dyspozycji m.in. saunę, jacuzzi lub siłownię. Dobrym wyjściem, zwiększającym prestiż mieszkania będzie więc osiedle apartamentowe z luksusowo urządzonymi częściami wspólnymi. Przykład? Apartamenty nad jeziorem w Mrągowie od Pratum. Kameralne osiedle z własnym pomostem oczaruje gości i sprawi, że będą tu często wracać.