Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

agregat
Nagłe utraty energii elektrycznej czy spadki napięcia w przypadku awarii instalacji nie będą problemem, ani zagrożeniem dla sprawności i działania urządzeń, jeśli zostaną zabezpieczone agregatem prądotwórczym. Urządzenie znajduje zastosowanie między innymi w szpitalach i przedsiębiorstwach produkcyjnych, a także wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do instalacji elektrycznej. Jaką rolę pełni agregat prądotwórczy podczas imprez masowych?

 

 

 

Na jakich imprezach przyda się agregat prądotwórczy?

Organizacja masowej imprezy plenerowej to nie lada wyzwanie. Oprawa muzyczna i oświetleniowa wymagają stałego i nieprzerwanego dostępu do źródła energii elektrycznej. Zarówno w plenerze, jak i w miejscach przygotowanych do organizacji imprezy dla dużej grupy ludzi, przydatnym narzędziem będzie agregat prądotwórczy, który zapewni nieprzerwaną zabawę na weselu, wydarzeniach sportowych, imprezach korporacyjnych oraz koncertach muzycznych.

 

Jaki są rodzaje agregatów prądotwórczych?

Wyróżnia się dwa rodzaje agregatów prądotwórczych – jednofazowe i trójfazowe. Fazowość agregatów związana jest budową prądnicy urządzenia. Każda prądnica posiada stojan i wirnik, które są uzwojone. Agregaty prądotwórcze jednofazowe wyposażone są w stojan z jednym uzwojeniem i analogicznie agregaty prądotwórcze trójfazowe posiadają stojan, który ma trzy uwzojenia Co to oznacza? Jak wyjaśnia sklep z agregatami prądotwórczymi Sprzęt-Poż., fazowość urządzeń ma wpływ na ich napięcie. W agregatach jednofazowych wynosi ono od 1 do 230 V, natomiast w trójfazowych ma poziom od 3 do 400 V. Agregaty dzielą się również na mobilne i stacjonarne, rezystancyjne, indukcyjne i nieliniowe, a także benzynowe i wysokoprężne, jednak to napięcie jest głównym kryterium przy wyborze urządzenia. Dlaczego?

 

Jaki agregat prądotwórczy wybrać do organizacji imprezy masowej?

Impreza masowa wymaga podłączenia sprzętów o dużej mocy. Zarówno nagłośnienie, jak i oświetlenie na imprezach organizowanych dla dużej grupy ludzi należą do grupy urządzeń wymagających agregatów trójfazowych. Warto zauważyć jeszcze jedną zaletą urządzeń trójfazowych – są bardziej uniwersalne, ponieważ mogą zasilać urządzenia jednofazowe, dzięki czemu mają więcej zastosowań.

 

Kupić czy wypożyczyć?

Zakup agregatu prądotwórczego na imprezę masową jest inwestycją, którą poleca się szczególnie firmom i osobom specjalizującym się w organizacji koncertów, występów kabaretowych i stand upowych i innych imprez dla dużej grupy ludzi. To zdecydowanie bardziej opłacalne niż wypożyczanie sprzętu, szczególnie gdy kalendarz jest po brzegi wypełniony zleceniami.

 

Reklama na Facebooku - co musisz o niej wiedzieć?

Dyrektor personalny na godziny - w jakiej firmie jest on przydatny?

WhitePress Prawa