Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Adwokat
Adwokat to zawód zaufania. Odpowiednie doświadczenie, wsparcie i pomoc w trudnych chwilach, które może zaoferować doświadczony adwokat sprawia, że nie ma spraw niemożliwych.

 

 

 

 

 

 

 

Kiedy słyszymy słowo adwokat, od razu wyobrażamy sobie długie sądowe rozprawy o niewyobrażalnych kosztach. Ale jaka jest prawda? Czy wszystko, co związane z sądem, adwokatem, prawnikiem czy prokuratorem musi być czasochłonne oraz drogie? Często tego typu przeświadczenia biorą się z drogi, jaką musi przebyć dana osoba. Oprócz ukończenia pięcioletnich studiów (średnio na jedno miejsce aplikuje 4 kandydatów) należy odbyć również aplikację adwokacką, zaliczyć egzamin oraz zostać wpisanym nas listę adwokacką. Jak widać, do pokonania jest wiele przeszkód. Dlatego można odnieść wrażenie, że za tyle lat wyrzeczeń kwota za poradę prawną musi być olbrzymia. Jednakże prawda jest całkowicie inna. Wielu adwokatów świadczy darmowe porady prawne lub prowadzi blok o powyższej tematyce, opisując szczegółowo problemy, z którymi można poradzić sobie na własną rękę.

 

Adwokat — jakie ma zadania

Prędzej czy później niemal każdy z nas będzie musiał skorzystać z usług adwokata. Dlatego też warto wiedzieć, w jakich konkretnych sprawach możemy zwrócić o pomoc. Poniżej przedstawiamy zakres niesionej pomocy oferowanej przez Adwokat Sylwię Pobideł-Kolczyk z Dąbrowy Górniczej:

  • prawo karne, karno – skarbowe oraz prawo wykroczeń, w których wyspecjalizowany adwokat reprezentuje nas na każdym etapie postępowania. Może pełnić funkcję obrońcy bądź być oskarżycielem posiłkowym;

  • prawo cywilne gdzie jeżeli nie wystarczy porada prawna, adwokat sporządzi każdego rodzaju wnioski procesowe, zażalenia czy też apelacje. Stanie jako nasz reprezentant przed sądem, organem egzekucyjnym lub innymi organami odpowiedzialnymi za rozpatrywanie sporów;

  • sprawy administracyjne, podobnie jak w sytuacjach obejmujących prawo cywilne sporządzi odpowiednie pisma i za reprezentuje nas przed sądem administracyjnym oraz urzędem;

  • prawo rodzinne to przeważnie rozwody, alimenty czy konkretne ustalenie władzy rodzicielskiej. Dobry adwokat zadba nie tylko o nas samych, ale również dołoży wszelkich starań, żeby problemy rodzinne w żaden sposób nie wpłynęły na zdrowie psychiczne bliskich.

 

Cechy dobrego adwokata

Zaufanie, szczerość oraz chęć niesienia pomocy. To cechy, które powinien posiadać każdy dobry adwokat. Bez zaufania do drugiej osoby nie jesteśmy w stanie powierzyć naszych problemów. Bez szczerości żadna współpraca a tym bardziej związana z prawem nie może mieć miejsca. Bo jak będzie się czuł człowiek, który prosząc, np. o roszczenia o odszkodowanie znowu zostanie oszukany, tym razem przez adwokata? I chyba najważniejsza cecha – chęć niesienia pomocy. Jeżeli spotkamy na swojej drodze osobę, dla której dobro drugiego człowieka jest najważniejsze, to jesteśmy w „domu”. Ponieważ nic tak nie motywuje do działania jak świadomość dobra, które można dokonać.

Jeżeli stoimy przed poważnym problemem, najlepszym jego rozwiązaniem będzie zwrócenie się do wyspecjalizowanej osoby. Dzięki temu szybciej i łatwiej osiągniemy zamierzony cel.

 

Kiedy skorzystać z usług adwokata?

Z usług adwokata warto skorzystać zawsze, kiedy nasze kompetencje nie są na tyle duże, aby samodzielnie poradzić sobie z kwestiami logistycznymi. Nie ma co ukrywać, że dla większości osób specyfika branży prawniczej i sądowniczej jest zbyt skomplikowana. Nie można też wymagać, aby każdy był ekspertem w każdej dziedzinie. Dlatego, zamiast tracić czas na szukanie rozwiązań w Internecie, warto skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata, który przejmie na siebie wszystkie obowiązki i stanie w naszej sprawie. Pomoc prawna od profesjonalisty to ogromna ulga dla osób, które na swojej głowie i tak mają wiele zmartwień.

 

Elektroniczne zwolnienie - zalety technologii w medycynie

Opakowania foliowe i ich zastosowanie w przemyśle spożywczym

WhitePress Prawa