Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Każdy bez wyjątku, przy zakupie karty SIM musi zarejestrować ją na swoje prywatne dane. Jest to niezbędne do uruchomienia i korzystania z niej, a obowiązek ten istnieje od 2016 roku. W tym artykule przedstawimy, jakie są sposoby na rejestrację numeru w sieci Play.

 

 

 

 

 

 

Rejestracja numeru w salonie operatora lub u partnera

Jednym z najczęściej wybieranych sposobów rejestracji numeru jest wizyta w salonie operatora. Jeśli jesteśmy użytkownikami sieci Play, to powinniśmy pamiętać, że w tym celu można także odwiedzić punkt partnera. Aby zarejestrować numer, wystarczy zabrać ze sobą dokument tożsamości i telefon z nową kartą SIM. Decydując się na wizytę w salonie, możemy od razu uzyskać wszystkie najważniejsze informacje.

 

Mapa punktów rejestracji

Numer możemy zarejestrować w wielu wybranych punktach. Do wyboru mamy m.in.: placówki Poczty Polskiej, kioski, saloniki prasowe, sieć sklepów GSM, sklepy typu Żabka, markety np. Auchan, stacje benzynowe – Statoil, Lukoil, BP, Shell, sklepy z elektroniką – Neonet, Media Expert, Euro RTV AGD. Co ważne, na internecie możemy znaleźć mapę wszystkich punktów, w których bez problemu zarejestrujemy kartę. Jeśli jesteśmy klientami Play, to mamy możliwość sprawdzenia takiej mapy na stronie operatora.

 

Rejestracja poprzez listonosza

Rejestracja karty SIM to proces, który jest nam na wiele sposobów ułatwiany. Osoby, które nie mają możliwości udania się do salonu operatora, czy jego partnera, mogą skorzystać z pomocy listonosza. Wystarczy zamówić kartę SIM, która przyjdzie do nas listownie wraz z niezbędnymi dokumentami. Następnie możemy od razu podać listonoszowi numer telefonu, karty SIM lub numer PUK. Należy mieć przy sobie dowód tożsamości w celu weryfikacji danych. Potwierdzenie rejestracji uzyskamy za pomocą SMS-a.

 

Rejestracja w banku

Klienci banku Millennium, mogą za jego pośrednictwem bez problemu zarejestrować swoją nową kartę SIM. Oczywiście nie musi odbywać się to w sposób stacjonarny. Jeśli nie mamy czasu albo możliwości odwiedzenia banku, wystarczy zalogować się do konta online. Rejestracja jest darmowa, szybka i wyjątkowo prosta. To również znaczne uproszczenie całego procesu. Zarazem jest to bezpieczna opcja – aby móc zarejestrować numer Play na kartę, trzeba być klientem banku, mieć potwierdzoną tożsamość. Ostateczne zatwierdzenie transakcji odbywa się za pomocą SMS.

 

Rejestracja przez Internet

Zarejestrowanie karty SIM bez wychodzenia z domu jest możliwe nie tylko z poziomu aplikacji lub strony internetowej banku. Wystarczy wejść na oficjalną stronę operatora i wypełnić formularz rejestracyjny. System poprowadzi nas przez wszystkie niezbędne podczas rejestracji kroki.

 

Rejestracja poprzez SMS

Po zakupie karty możemy aktywować ją również za pomocą SMS. W treści wiadomości należy wpisać kolejno: ZAREJESTRUJ, numer telefonu oraz kod PUK i wysłać go na numer 676. Wiadomość SMS jest darmowa. To wyjątkowo łatwa i szybka opcja – idealna dla osób, które nie mają wiele czasu.

 

Dodatkowe informacje + 200 GB za darmo

Aby zarejestrować numer w Play, wystarczy mieć skończone 13 lat, posiadać dowód osobisty lub paszport. W przypadku, jeżeli takich dokumentów brakuje, możemy przyjść z osobą dorosła i zarejestrować numer z dokumentami osoby pełnoletniej. Możliwe jest również zarejestrowanie kolejnego numeru na to samo nazwisko.

Dostępne jest również przerejestrowanie numeru z innej sieci. Do tego niezbędna będzie nasza wizyta w salonie oraz podanie danych do rejestracji. Jeśli zdecydujemy się przejść do Play na kartę, odbierzemy bonus 200 GB zupełnie za darmo. Wystarczy kupić starter, doładować go za minimum 10 zł oraz wyrazić zgodę na marketing bezpośredni w aplikacji Play24.

 

Oszczędzisz nawet 400 złotych na meblach. Spektakularna metamorfoza gwarantowana!

WhitePress Prawa