Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Własna firma to marzenie wielu Polaków. Aby myśleć o sukcesie na rynku, potrzebny jest dobry pomysł na biznes. Dziś nawet mała firma może być nowoczesna dzięki potencjałowi, jaki daje Internet. Zapraszamy do lektury wszystkich, którzy szukają pomysłu na nowoczesny biznes.

 

Bez wątpienia prowadzenie własnej firmy to duża satysfakcja zawodowa i swoboda w podejmowaniu decyzji. Nic dziwnego, że co roku przybywa w naszym kraju wielu przedsiębiorców. Z danych GUS wynika, że w samym tylko I kwartale 2019 roku zostało otwartych 95,5 tys. działalności gospodarczych, w II kwartale pojawiło się kolejnych 94,3 tys. podmiotów, a w III kwartale – 87,7 tys. firm.

Trzeba jednak pamiętać, że łatwiej jest rozpocząć biznes, niż utrzymać się na rynku. Konkurencja jest olbrzymia niemal w każdej branży. Potrzebny jest zatem dobry pomysł na nowoczesną firmę. Nie musi to być nawet duży biznes. Ważne, żeby proponować usługi lub produkty w innowacyjny sposób.

 

 

Innowacyjny pomysł na biznes – gdzie go szukać?

Znalezienie dobrego pomysłu na biznes nie jest wcale łatwe. Gdyby tak było, wszyscy przedsiębiorcy odnosiliby sukces, a tak przecież nie jest. Gdzie zatem szukać inspiracji? Tak naprawdę wszystko może się nią stać. Ich kopalnią jest oczywiście Internet. Mało tego, sieć może stać się także idealnym kanałem dotarcia do klienta i prowadzenia innowacyjnego biznesu. Warto zatem przeglądać różne fora internetowa, czytać biznesowe blogi, wyszukiwać aktualne trendy.

Szukając pomysłu na biznes, warto zacząć od siebie i najbliższego otoczenia. Warto zastanowić się, czy czegoś potrzebujemy i czy można to zdobyć na rynku; czy mamy jakieś potrzeby, których nie może zaspokoić żadna dostępna usługa lub produkt. To rozpoznawanie rynku. Należy mieć świadomość, że innowacyjny biznes to taki, który jest nowoczesny nie tylko dziś, ale i jutro taki pozostanie. To może być nowatorskie wykorzystanie dostępnych narzędzi, przygotowanie nowych (także informatycznych) lub zaproponowanie znanych od dawna usług, ale w zupełnie nowy sposób i w nowym kanale (np. internetowym).

 

 

Pomysły na nowoczesny mały biznes – sprawdź nasze propozycje

Jeśli masz jednak problem, żeby znaleźć pomysł na nowoczesny biznes, który mógłbyś prowadzić w formie jednoosobowej działalności, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Skoncentrowaliśmy się na działalności biznesowej, w której można wykorzystać Internet zarówno w dotarciu do klienta, jak i w realizacji zamówień. Oto nasza gorąca piątka pomysłów na własną firmę.

  1. Szkolenia i coaching online – 83,4% Polaków korzysta codziennie z Internetu. To 27,5 mln osób, które kupują online, załatwiają różne sprawy przez Internet, a także szukają wiedzy i wsparcia. Wiele osób płaci naprawdę duże pieniądze, żeby zdobyć nowe umiejętności lub poszerzyć swoje kompetencje. Dlatego od lat dużym powodzeniem cieszą się różnego rodzaju kursy online, a nawet coaching. Bez dużych nakładów finansowych można przygotować taki kurs przez Internet na dowolny temat. Trzeba oczywiście wcześniej sprawdzić, czy na daną tematykę jest zapotrzebowanie.
  2. Zarządzanie social media – z raportu agencji We Are Social wynika, że z samego tylko Facebooka korzysta na świecie 2,2 mld ludzi, a z portalu YouTube – 1,5 mld. W Polsce z portali społecznościowych korzysta ponad 18 mln osób, czyli 47% Polaków. To o 5,9% więcej niż w 2018 roku. Nic dziwnego, że na Facebooku i w innych social media chcą być także wszystkie firmy. W ten sposób mogą najłatwiej i najszybciej dotrzeć do swoich klientów i zwiększyć rozpoznawalność. Marki potrzebują jednak wsparcia specjalistów, żeby skutecznie promować się w social media. Oferowanie tego rodzaju usług to również prowadzenie innowacyjnego biznesu z przyszłością.
  3. Agencja SEO – obecnie w Internecie jest 1,5 mld stron internetowych w tym ogromna liczba w języku polskim. W sieci znajdziemy sklepy online, serwisy firm, blogi, portale i wiele, wiele innych witryn. Każda z tych stron www chce być co najmniej w pierwszej 10 wyników wyszukiwania Google. W tym pomagają agencje SEO, które zajmują się kompleksowym promowaniem witryn internetowych i działaniami marketingowymi. Na usługi takich agencji jest coraz większy popyt, więc to biznes z przyszłością.
  4. Software House – oraz więcej firm nie może obejść się bez oprogramowania i różnego rodzaju aplikacji. Jeśli znasz się na programowaniu lub może zatrudnić kompetentne w tym zakresie osoby, prowadzenie własnego Software House’u może być prawdziwą „żyłą złota”. Tworzenie aplikacji na zamówienie to duży potencjał biznesowy i coraz częściej także duże pieniądze do zarobienia.
  5. Profesjonalne blogowanie – zarabianie na prowadzeniu bloga obrosło różnymi mitami i nie zawsze jest traktowane jako poważne zajęcie. To błąd, ponieważ blog lub nawet całe portfolio blogów to może być doskonały i do tego ciekawy biznes. Trzeba jednak traktować takie zajęcie w kategoriach biznesowych. Blogi można prowadzić samemu lub wynająć do tego specjalistów. Ile można zarobić na prowadzeniu blogu? 21,3% polskich blogerów inkasuje co miesiąc od 1000 zł do 9000 zł, ale 5,5% zarabia powyżej 10 000 zł miesięcznie.

 

 

Gdzie szukać finansowania?

Bez względu na to, na jaki pomysł wpadniemy, uruchomienie działalności biznesowej najczęściej będzie wymagało mniejszych lub większych inwestycji. Oczywiście ich wysokość i zakres będzie zależał od branży i charakteru prowadzonej działalności gospodarczej. Czasami wystarczy tylko laptop i darmowe oprogramowanie, żeby realizować zlecenia klientów. Niestety, bywa, że konieczna jest inwestycja nie tylko w drogi sprzęt elektroniczny, ale również w pracowników. Gdzie szukać wtedy finansowania?

– Coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród początkujących przedsiębiorców jest korzystanie z oferty firm pożyczkowych dla biznesu. Pożyczki dla firm to coraz szybciej rozwijający się segment sektora pożyczkowego – wyjaśnia ekspert aasadlabiznesu.pl. – Pieniądze można pożyczyć już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej, nie trzeba przygotowywać biznesplanu, a do tego wszystkie formalności można załatwić przez Internet. Poza tym tak pozyskane środki można przeznaczyć na dowolny cel, zarówno na inwestycje w środki trwałe, jak i na opłacenie składki ZUS – podkreśla ekspert.

Więcej o pożyczkach na raty dla biznesu można przeczytać na stronie https://aasadlabiznesu.pl/blog/szybkie-pozyczki-dla-firm-na-oswiadczenie-bez-wychodzenia-z-biura .

Ktoś zapyta: dlaczego jednak nie bank? Przedsiębiorcom coraz trudniej pożyczyć tam pieniądze, a nowe firmy mają na to naprawdę małe szanse. Trzeba spełnić rygorystyczne wymagania banku i do tego najczęściej dysponować odpowiednim zabezpieczeniem, żeby zaciągnąć kredyt inwestycyjny. Zdecydowanie łatwiej pozyskać finansowanie na rynku pozabankowym.

Dobry pomysł na biznes to fundament, na którym buduje się potem firmę. Żyjemy w świecie, gdzie coraz więcej obszarów naszego życia jest automatyzowanych i korzysta z cyfrowych narzędzi. Tą drogą podąża również biznes. Warto o tym pamiętać, zakładając własną firmę.

WhitePress Prawa