Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

kotary drzwiowe
Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się montować kotary drzwiowe z PVC, choć wydają się one być niezwykle niepozornym elementem wyposażenia. Wszystko za sprawą tego, że kotary na drzwi potrafią wyeliminować wiele problemów oraz wygenerować spore oszczędności. A to tylko wyłącznie nieliczne z ich wielu zalet, które omawiamy w tym artykule. Jeśli więc prowadzisz firmę i zastanawiasz się nad montażem kotar na drzwi, sprawdź, dlaczego warto się na nie zdecydować.

 

Czym są kotary drzwiowe? 

Kotary na drzwi to nic innego jak specjalna konstrukcja składająca się z elastycznych lameli PVC o odpowiedniej szerokości, długości oraz grubości, które nachodzą na siebie zakładkowo oraz systemu mocowania. Przeznaczone są one do montażu w drzwiach magazynowych, śluzach transportowych, chłodniach, zakładach spawalniczych czy związanych z przetwórstwem spożywczym. 

Kotary drzwiowe stanowią skuteczną barierę między pomieszczeniami, jednocześnie nie wpływając niekorzystnie na płynność przemieszczania się między nimi. W związku z tym doskonale zastępują lub uzupełniają klasyczne bramy oraz drzwi. 

 

Dlaczego warto montować kotary drzwiowe w przedsiębiorstwach?

Rosnąca popularność kotar na drzwi produkowanych i sprzedawanych między innymi przez firmę Kurtyny Paskowe wynika przede wszystkim z zalet, jakimi się one charakteryzują, dlatego też 4 najważniejsze z nich omawiamy poniżej. 

 

Zachowanie właściwej temperatury w pomieszczeniach

Względy ekonomiczne związane z mniejszymi stratami ciepła lub zimna w zależności od miejsca montaży kotar na drzwi to kolejna z zalet ich zastosowania. Wszystko za sprawą tego, że kotary drzwiowe zapewniają skuteczną kontrolę przepływu powietrza między oddzielnymi pomieszczeniami. 

 

Idealne dopasowanie do wymiarów drzwi 

Kotary PCV wykonywane są na wymiar, dzięki temu można je bez problemu dopasować do drzwi, na których będą montowane, gdyż ich pasy dobierane są wedle wymiarów otworów. Dodatkowo sam ich montaż jest także niezwykle prosty. 

 

Redukcja hałasu

Tego typu elementy montowane na drzwiach skutecznie redukują także poziom hałasu, nawet o 30 dB. Dlatego też kotary drzwiowe coraz częściej stosowane są w halach produkcyjnych do oddzielania stanowisk roboczych generujących uciążliwy hałas. 

 

Możliwość dopasowania do każdej branży 

Ostatnią z zalet, jaką wyróżniają się kotary na drzwi, jest natomiast ich uniwersalność zastosowania. W zależności bowiem od tego, z jakich lameli zostaną one wykonane, mogą być stosowane zarówno w branży spożywczej, jak i spawalniczej czy też chłodniczej. Ponadto kotary na drzwi z pasami żebrowanymi mogą być także z powodzeniem wykorzystywane w śluzach transportowych, gdzie odbywa się regularnie przejazd z towarami.

Podsumowując kotary na drzwi to rozwiązanie, które pozwala zadbać zarówno o kwestie BHP pracowników, jak i także zmniejszyć straty związane z niekontrolowanym przepływem powietrza oraz skutecznie odgrodzić pomieszczenie jednocześnie nie wpływając na swobodę przejścia lub przejazdu między nimi.

 

Zarządzanie pracą Służb komunalnych i Zarządców nieruchomości.

Energooszczędna Klimatyzacja Przemysłowa

WhitePress Prawa