Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

rejestracja czasu pracy
Organizacja pracy czy nadzór podległych pracowników to bardzo trudne zadania. Pracodawcy bardzo często organizują szkolenia z zakresu zarządzania czasem pracy dla pracowników i managerów, jednak okazuje się, że nawet proste narzędzia mogą nam ułatwić właściwą organizację. Oto 4 z nich.

 

1. Grafik dla managerów

Ułożenie grafiku pracy nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z nienormowanym czasem pracy. Jeśli dodatkowo pracownik zawnioskuje o dzień wolnego bądź przedstawi zwolnienie lekarskie, manager musi poradzić sobie z przeorganizowaniem harmonogramu czy wdrożyć zupełnie inny podział obowiązków do wykonania. Narzędziem, które znacznie usprawnia planowanie jest grafik pracy. Tego rodzaju harmonogram teoretycznie można tworzyć na papierze, lecz w praktyce biznesowej najlepiej sprawdzają się do tego dedykowane programy.

 

2. Kalendarz online

Prowadzenie kalendarza w papierowej formie jest nie tylko niewygodne, ale i bardzo czasochłonne. Dlatego też warto skorzystać z narzędzia, jakim jest kalendarz online. Może on być przydatny managerom, a także całemu zespołowi pracowników, którzy w krótkim czasie sprawdzą, jakie zadania im przydzielono (spotkanie z klientem, wyjazd służbowy). Do kalendarza online powinniśmy mieć dostęp nie tylko z komputera, ale również z poziomu urządzeń mobilnych, dzięki czemu zarządzanie czasem pracy stanie się jeszcze łatwiejsze. Co ważne, dobrej jakości kalendarz pozwala nadawać uprawnienia poszczególnym użytkownikom, dzięki czemu mogą oni jedynie przeglądać aplikację bądź też w razie potrzeby wprowadzać w niej zmiany. 

kalendarz online

 

3. Rejestracja czasu pracy

Temat rejestracji czasu pracy powrócił w momencie, gdy wiele osób zostało oddelegowanych do wykonywania obowiązków w sposób zdalny. Okazuje się jednak, że z rejestracją czasu pracy mają problem również firmy, które często wysyłają swoich pracowników w delegacje, a także te, które zatrudniają kierowców. Właściwa rejestracja czasu pracy pozwala odpowiedzieć na pytania, czy pracownikowi należy się dodatek za nadgodziny, czy może dzień wolny po powrocie z delegacji? Co więcej, rozliczanie czasu pracy okazuje się być o wiele łatwiejsze, jeśli dysponujemy specjalistycznym narzędziem. Niegdyś pracownicy odbijali karty zakładowe, dziś rejestrują czas pracy w specjalnym systemie, który powinna wdrożyć każda firma. Rejestracja czasu pracy jest bardzo pomocna księgowym, kadrowym, managerom czy samym pracownikom. 

 

4. E-wnioski

Składanie wniosków papierowych może okazać się niezwykle problematyczne, szczególnie jeśli jesteśmy zatrudnieni w dużej firmie. Pracownicy najczęściej składają wnioski o urlop wypoczynkowy, wychowawczy czy macierzyński, jednak wnioski mogą dotyczyć również innych kwestii związanych z organizacją pracy. Pracownicy często wnioskują o przydzielenie nowego sprzętu czy wprowadzenie zmian w grafiku pracy. W niektórych zakładach pracy wnioski składane są nie papierowo, a mailowo, jednak ten sposób również nie okazuje się być najlepszym rozwiązaniem. Wiadomość może bowiem zgubić się w gąszczu innych, przez co pracownik nigdy nie ma pewności, czy dotarła ona do adresata. Dobrze jest więc wdrożyć odpowiedni program, który pozwoli składać pracownikom e-wnioski. Obecnie wnioski elektroniczne możemy składać w bankach, urzędach czy w innego rodzaju instytucjach, dlaczego więc nie umożliwić pracownikom składania tego typu podań w zakładzie pracy?

 

Jak przygotować się do świadczenia usługi jednorazowej u klienta?

Kantor kryptowalut

WhitePress Prawa