Porady
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Dziś blogi to już nie tylko wirtualne pamiętniki, ale coś znacznie więcej. Obecnie blog to bardzo często sposób na dorobienie do pensji, a niekiedy to także pomysł na prowadzenie własnego biznesu. Zobacz na czym możesz zarobić prowadząc swojego bloga?

 

 

 

 

Publikacja reklam

To najprostszy sposób na zarabianie na blogu. Reklamodawców można pozyskiwać na wiele sposobów. Najprościej jest skorzystać z serwisów reklamowych, gdzie po zarejestrowaniu swojej strony można pobrać specjalny kod, który umieszcza się na stronie. Po umieszczeniu kodu na blogu zaczynają wyświetlać się bannery reklamowe, za wyświetlanie których reklamodawcy płacą drobne kwoty. Jeśli blog cieszy się dużą popularnością wówczas reklamodawcy zgłaszają się sami, a właściciel bloga może dowolnie negocjować stawki za udostępnianie miejsca reklamowego na swojej stronie.

 

 

Publikacja artykułów sponsorowanych

Kolejnym sposobem na zarabianie pieniędzy przy pomocy bloga jest publikacja artykułów sponsorowanych. Są to teksty dostarczane przez reklamodawców dotyczące promowanych produktów i usług. Za opublikowanie artykułów tego rodzaju bloger otrzymuje zapłatę zgodną z wcześniejszymi ustaleniami. Teksty sponsorowane można pozyskiwać na dwa sposoby. Jednym z nich jest zapisanie się do jednej z platform reklamowych np. Whitepress. Po zarejestrowaniu w niej swojego bloga a następnie zaakceptowaniu go przez administratorów, reklamodawcy mogą zlecić blogerowi publikację tekstu sponsorowanego. Po prawidłowo dokonanej publikacji na konto blogera wpływa wyznaczona stawka. Jeśli Blog jest już znany i cieszy się dużą popularnością istnieje również możliwość samodzielnego poszukiwania reklamodawców i negocjowania z nimi stawek za publikację artykułów zawierających treści promocyjne.

 

 

Afiliacja

Afiliacja to polecanie na prowadzonej przez siebie stronie produktów i usług świadczonych przez innych przedsiębiorców. Bloger w treści swoich wpisów umieszcza informację na temat promowanych usług lub produktów z adnotacją, gdzie można je nabyć. Najczęściej jest to link do sklepu. Dobrze prowadzone działania afiliacyjne mogą przynieść blogerom spory dochód.

Działania afiliacyjne najlepiej rozpocząć za pomocą serwisów takich jak np. Webepartners. Po zarejestrowaniu się w tym systemie można korzystać z wielu opcji np. linków partnerskich, bannerów reklamowych lub specjalnych kodów zniżkowych, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze klientom, a zarazem pozwalają więcej zarobić blogerom.

Prowadzenie bloga to przyjemność, jednak warto wiedzieć, że istnieje wiele możliwości spieniężenia swojej pracy wykonywanej podczas tworzenia kolejnych wpisów czy zdjęć. Na początku swojej działalności nie można liczyć na kokosy płynące z różnych form reklamy, jednak warto próbować swoich sił. Z biegiem czasu, kiedy blog zyskuje popularność rosną również zyski z reklam a pojedyncze złotówki zaczynają się zamieniać w setki a nawet tysiące złotych.

Tekst został opracowany we współpracy z Corpicorn.pl.

 Może to Cię zainteresuje:

5 pomysłów na nowoczesny mały biznes