Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Pompy przemysłowe
W obecnych czasach często słyszymy o zmianach klimatycznych, które prowadzą do występowania powodzi i susz. Dlatego tak ważne jest racjonalne zarządzanie środowiskiem wodnym w celu zapewnienia bezpieczeństwa społeczeństwu. Jednym ze sposobów walki z katastrofami ekologicznymi oraz zanieczyszczeniem wód, jest stosowanie pomp przemysłowych, które umożliwiają skuteczną walkę z tym problemem.

 

 

 

 

W jakim celu stosowane są pompy przemysłowe? 

Pompy przemysłowe mają niezwykle szeroki zakres działalności. Są one stosowane podczas oczyszczania wykopów oraz osadników w celu utrzymania efektywnego procesu wytwórczego. Wykorzystywane są przez górników oraz branże przemysłowe ze względu na swoją wytrzymałość i możliwość niezakłóconej pracy z zawiesinami o wysokiej gęstości i szerokim zakresie pH. Dzięki szeregowi nowoczesnych rozwiązań pompy przemysłowe mogą być sterowane i monitorowane nawet z odległego miejsca, co zwiększa bezpieczeństwo pracowników. 

Kolejnym zastosowaniem pompy przemysłowej jest oczyszczanie zalewów, jezior i szlaków wodnych. Pompy mają możliwość urabiania zawiesin o dużej zawartości cząstek stałych co zwiększa efektywność i bezpieczeństwo działań. Możliwe jest również przywracanie przepustowości zapór i odstojników odpadów kopalnianych. 

Coraz bardziej wzrasta świadomość problemów środowiska naturalnego, dzięki czemu następuje koncentracja działań związanych z oczyszczaniem skażonych obszarów portowych, rzek na terenach przemysłowych i poprzemysłowych. Dobrej jakości pompa przemysłowa jest wysoce odporna na działanie środków chemicznych, dzięki czemu skażone osady mogą zostać usunięte bez szkody dla otaczającego środowiska. 

 

Co wyróżnia pompy przemysłowe Dragflow?

Omawiane pompy przemysłowe zapewniają najmniejsze zużycie energii na metr sześcienny urobionego materiału. Wprowadziły także nowy standard związany z wyższą koncentracją cząstek stałych, umożliwiający zmniejszenie zużycia wody, a także dając możliwość obrabialności bardzo ciężkich szlamów.  

Należy wspomnieć o dodatkowym wyposażeniu pompy przemysłowej Dragflow w skład, którego wchodzi nóż tnący stosowany do materiału organicznego, a także narzędzia do pomiaru temperatury oraz zaawansowane pulpity sterowania dla napędu elektrycznego, co daje kompletną kontrolę nad urządzeniem i efektywnością czyszczenia. 


Specjalistyczną wiedzę dotyczącą pomp przemysłowych można zasięgnąć na stronie pompyprzemyslowe.eu. Firma ta jest autoryzowanym dystrybutorem marki Dragflow, a także zapewnia posprzedażowy serwis pomp przemysłowych.

Fotowoltaika - rodzaje mocowań niezbędne przy montażu

Noże Widia - kiedy potrzebujesz pewnego cięcia

WhitePress Prawa