Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Podróżując po różnych krajach świata czy po Polsce, możemy sobie wyrobić opinię na temat klasy, standardu oraz cen za noclegi w różnego rodzaju obiektach, w tym także tych luksusowych. Mądrzy podróżnicy uczą się cały czas, jak poprawić komfort swoich wypraw, a także zwiększyć jakość wybieranych przez siebie miejsc noclegowych, gdzie nabierają sił do dalszych eskapad. Istnieją bowiem bonusy, o których przeciętni zjadacze chleba nie mają pojęcia

. Tuż za rogiem może kryć się ekstra oferta, jak w przypadku gier i wygranych, które dostarcza nam chociażby automaty online. Jak zatem mądrze korzystać z dostępnych okazji na lepszy hotel?

 

Proste sposoby na luksusowy nocleg

Prawdziwą bazą miejsc noclegowych w odpowiadającym nam standardzie, są wyszukiwarki internetowe, które zawierają oferty z całego świata np. Skyscanner Hotele. Dzięki właściwemu ustawieniu filtrów, możemy dowolnie przeglądać interesujące nas obiekty w atrakcyjnych cenach. Należy pamiętać o tym, że w niektórych krajach sezon turystyczny wypada w innym czasie, niż ma to miejsce w Europie. Dotyczy to głównie dalekich krajów Azji czy Ameryki Południowej, gdzie są odmienne pory roku. Dzięki temu można pojechać w środku zimy do ciepłego kraju, zatrzymując się przy okazji w dogodnej lokalizacji, która może mieć dodatkowe atrakcje np. spa. Warto wybierać oferty z krajów, które generalnie są tańsze niż pozostałe obszary świata, jak Maroko, Indie, Iran, Boliwia czy Turcja. Wówczas zapłacimy o wiele mniej za podobnej lub wyższej klasy hotel niż w innych, droższych państwach. Podobnie rzecz się ma, kiedy zdecydujemy się na zwiedzenie mniej popularnych kierunków, gdzie nie dociera tak wielu odwiedzających, stąd noclegi są również tańsze, a także restauracje czy bilety do muzeum i komunikacja.

 

Inne warianty, aby przenocować w dogodnych warunkach

Jeśli podróżujemy dość często, wtedy korzystne będzie dla nas tzw. zbieranie punktów lojalnościowych, które oferowane są w różnych sieciach hoteli. Jest to o tyle wygodne, gdyż wybierając za każdym razem daną sieć, mamy pewność podobnego standardu. Jeśli uzbieramy wystarczającą ilość punktów, wówczas można liczyć na darmowe zabiegi spa lub wyższej klasy pokój w tej samej cenie lub jedną noc gratis. Nasze opłaty zmniejszą się także, jeśli zdecydujemy się na wyjazd z towarzystwem, pomiędzy które podzielimy wszystkie koszty. To fantastyczna opcja, ponieważ można wspólnie spędzić czas z bliskimi osobami oraz zaoszczędzić na kwaterach, jednocześnie nie rezygnując z wysokiego standardu. Istnieją także portale, gdzie można wyszukać nocleg za stosunkowo niską opłatą u osób prywatnych, które często oferują apartamenty z wysokiej klasy wyposażeniem. Warto być zatem otwartym na rozmaite możliwości, które dają nowoczesne technologie, liczne wyszukiwarki oraz globalizacja.

 

Co dodatkowo pomoże nam osiągnąć cel?

Kiedy planujemy wyjazd o wiele wcześniej, wówczas możemy wybrać powyższe warianty po to, aby zaoszczędzić na cenie, a nie na luksusie. Jednak dla tych, którzy potrafią i mogą być elastyczni, czeka o wiele więcej. Możecie spytać jak to możliwe? Otóż często są oferty last minute, które są w bardzo atrakcyjnych cenach. Dzięki temu można odwiedzić nieznany zakątek bez całej logistyki i planowania, za to podążając na fali spontanicznej decyzji. Nie każdy ma taką możliwość, lecz ci, którzy mają, chętnie z niej korzystają i dobrze na tym wychodzą. Należy wziąć również pod uwagę fakt, że w jednych miejscach ceny spadają w tygodniu, a w innych wzrastają, zaś maleją na weekend. Istotny jest też wybór wyjazdu w sezonie lub poza nim. Wiele kurortów czy krajów oferuje bowiem naprawdę wyjątkowe propozycje cenowe, które skuszą mimo gorszej pogody. Ostatnim wariantem jest rezerwacja “w ciemno”, gdy brak dokładnej lokalizacji obiektu. Wiele hoteli daje upusty na nocleg, kiedy ma sporo wolnych miejsc. Dla podróżnych jest to doskonała forma zawierająca element zaskoczenia, gdyż często trafiają oni na naprawdę luksusowe warunki noclegowe w bardzo przystępnej cenie.