Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Centrum Gdańska oraz okolice to miejsce, gdzie przez cały rok czekają różne atrakcje i zabytki, np. Muzeum II Wojny Światowej, które znajduje się przy placu Władysława Bartoszewskiego 1. To także bliskość morza, gdzie w okresie letnim bez obaw o wolne miejsce, będzie można plażować.

Wyjazd na wakacje do Gdanska

Hotel nad morzem Gdańsk - dobra baza noclegowa

Wpisując w Google hotel nad morzem Gdańsk, można uzyskać namiary na miejsca, gdzie zawsze na gości czeka miła obsługa. Do wyboru są tanie hotele, gdzie zawsze można liczyć na komfortowe pokoje oraz na bliskość plaży. Wielu gości zwraca uwagę na to, aby plaża faktycznie znajdowała się na wyciągnięcie ręki i takie atrakcje można sobie zapewnić, jeżeli ktoś wybierze hotel z widokiem na morze.

Oprócz tego, że będzie można korzystać z piaszczystej plaży, to warto zwrócić uwagę na to, czy na miejscu będzie do wykorzystania duży parking, aby nie mieć problemu z pozostawieniem samochodu. Wielu gości sprawdza również to, czy będzie mogło korzystać na miejscu z hotelowej restauracji, gdzie podawane będą różnego rodzaju dania. Nie można zapomnieć o tym, aby sprawdzić, co jeszcze będzie do dyspozycji gości - co może wpłynąć na komfort i wypoczynek.

 

Czy warto przyjechać do Gdańska?

Odpowiedź jest tylko jedna - tak. To miasto, które znajduje się nad Morzem Bałtyckim, gdzie w samym centrum znaleźć można wiele atrakcji. To nie tylko słynne Muzeum Bursztynu, ale także Fontanna Neptuna, która znajduje się na Długim Targu. Legenda głosi, że turyści, którzy nie pokłonią się Neptunowi zaraz po przyjeździe, nie mogą liczyć na jego przychylność, jeżeli chodzi o pogodę podczas pobytu.

W Gdańsku czekają jeszcze takie atrakcje jak:

  • Dom Uphagena – Muzeum Wnętrz Mieszczańskich;
  • Brama Żuraw;
  • Ulica Mariacka i Bazylika Mariacka;
  • Europejskie Centrum Solidarności;
  • Molo w Brzeźnie;
  • Park Oliwski i Archikatedra;
  • Zoo w Oliwie.

To tak naprawdę niewielka część z tego, co czeka na wszystkich. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę plaże, jakie można znaleźć w Jelitkowie, Brzeźnie, na Stogach i w innych dzielnicach. Kilkanaście minut i można znaleźć się w Sopocie. Kawałek dalej znajduje się Gdynia ze wszystkimi swoimi atrakcjami. Jak więc widać, w Gdańsku i w okolicach na brak atrakcji nie będzie można narzekać.

 

Czyste powietrze nad morzem

Nawet krótki wypad nad morze ma dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę powietrze przy samej plaży, gdzie ma się do czynienia z największym stężeniem jodu.

Jod to taki pierwiastek, który pozytywnie wpływa na witalność człowieka. Nad morzem panuje specyficzny mikroklimat, który ma dobroczynne działanie na osoby o obniżonej kondycji psychicznej. Nie można zapomnieć także o tym, że to także możliwość poprawy funkcjonowania układu odpornościowego i oddechowego. Same korzyści dla zdrowia, które na pewno zostaną docenione przez każdą osobę, jaka ma dylemat odnośnie tego, czy warto jechać nad Bałtyk.

 

O czym nie można zapomnieć?

Warto sprawdzić, czy popularne hotele są w stanie zaoferować inne atrakcje, np. ścieżki rowerowe znajdujące się w pobliżu, możliwość korzystania z bezpłatnego internetu. Duże znaczenie mają specjalne pakiety cenowe, które mogą być oferowane m.in. na Walentynki, na Wielkanoc, itd. To właśnie dzięki nim za wyjazd i za możliwość korzystania z udogodnień na miejscu, będzie można zapłacić mniejszą kwotę pieniędzy. 

Wypoczynek w Gdańsku na pewno pozwoli na to, aby z takiego wyjazdu móc przywieźć miłe wspomnienia. Warto jednak zadbać o wcześniejszą rezerwację miejsca noclegowego.