Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

weterynarz gabinetPlanujesz dłuższy urlop? A może tuż za rogiem czeka weekendowy wypad, na który chciałbyś udać się wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem? Bez względu na to, jak długi wyjazd planujesz, warto byś zabrał ze sobą kilka rzeczy, które uprzyjemnią podróż.

 

Jak zgodnie uważają lekarze weterynarii na wspólny wyjazd powinniśmy zabrać wyłącznie leki stale przyjmowane przez naszego psiego towarzysza. Udając się na wypoczynek nie kupujmy dodatkowych specyfików, które mogą zaszkodzić psu. W szczególności wystrzegajmy się preparatów przeznaczonych dla ludzi, bardzo często są one trujące dla zwierząt i mogą doprowadzić do ich nagłej śmierci. Co jednak jeszcze oprócz leków powinniśmy zapakować do podręcznego bagażu?

 

Jest to oczywiście ulubiona zabawka naszego pupila. Posiadając ze sobą namiastkę własnego domu pies będzie spokojniejszy, a także łatwiej zaaklimatyzuje się w nowym otoczeniu. Do bagażu możemy również zapakować psie przysmaki, którymi czworonóg raczy się w domowych pieleszach. Pakując się nie zapomnijmy również o karmie bytowej, którą pies konsumuje na co dzień.

 

Dużym ułatwienie w czasie podróżowania będą również składane miski, do których można nasypać pokarmu, lub też wypełnić je wodą. W sklepach znaleźć możemy miski w wielu rozmiarach. Dobrym pomysłem jest także poidełko składające się z butelki oraz miseczki. Możemy również po prostu zabrać ze sobą miski, z których pies korzysta w domu.

 

Jeżeli nasz wyjazd będzie trwał jedynie kilka dni nie musimy zabierać ze sobą ogromnego legowiska, z którego zazwyczaj korzysta nasz pies. Aktualnie dostępne są nie tylko wygodne poduszki (zastępujące tradycyjne legowiska), ale również materace, które można łatwo złożyć i przewozić. W przypadku, gdy nasz pies śpi po prostu z nami, zabieranie substytutu legowiska nie jest konieczne. Czy to wszystko, o czym powinniśmy pamiętać? Nie! Pakując się weźmy pod uwagę nie tylko zalecenia lekarzy weterynarii, ale również indywidualne potrzeby naszego psa.  


artykuł powstał we wsółpracy z https://przychodniagrodzisk.pl/

WhitePress Prawa