Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Zmiany skórne są powszechnym problemem, który może dotyczyć każdego z nas. Pojawiają się one w ciągu całego życia, dlatego ani wiek, ani płeć nie mają w tym przypadku żadnego znaczenia. Mogą pojawić się na twarzy oraz na innych częściach ciała. Często wyglądają nieestetycznie, ale także powodują ból i dyskomfort. Na szczęście rozwój technologii sprawił, że aktualnie zabiegi medycyny estetycznej są osiągalne niemal dla każdego. Nowoczesna medycyna nie jest tak inwazyjna jak przed laty, a usuwanie znamion skórnych stało się proste jak nigdy wcześniej. Na terenie całego kraju powstają też kliniki oferujące różnego rodzaju zabiegi. Dla osób zainteresowanych zabiegiem, dobrym pomysłem może okazać się usuwanie znamion Katowice.

Usuwanie znamion w Katowicach

Usuwanie zmian skórnych - Na czym to polega?

Zabieg odbywa się przy użyciu lasera. Najczęściej wybieranym urządzeniem jest laser frakcyjny CO2, który zwykle stosuje się przy wielu zmianach skórnych. Zasada jego działania jest prosta i niezwykle skuteczna. Przy pomocy lasera z tkanki odparowywana jest woda i dochodzi w niej do zjawiska koagulacji.

Terapia tego typu cieszy się dużą popularnością, ze względu na niską inwazyjność. Nowoczesne lasery nie powodują uszkodzeń termicznych w strukturze skóry, a blizna po zabiegu jest prawie niewidoczna.

 

Laserowe usuwanie zmian skórnych - Jakie zmiany są usuwane?

Warto zaznaczyć, że zabiegów laserowych nie wykonuje się wobec zmian skórnych o charakterze nowotworowym. W takich przypadkach wykonuje się chirurgiczne usuwanie zmian skórnych oraz zleca wykonanie badania histopatologicznego.

Medycynę estetyczną stosuje się wobec zmian takich jak:

  • kłykciny kończyste
  • brodawki łojotokowe
  • włókniaki
  • naczyniaki
  • niektóre blizny
  • usuwanie znamion barwnikowych (pieprzyki)

 

Kto zajmuje się usuwaniem zmian skórnych?

Medycyna estetyczna pozwala na całkowite usunięcie pieprzyków, brodawek oraz innych zmian skórnych u pacjenta. Zabiegi te odbywają się przy użyciu nowoczesnych narzędzi i innowacyjnych technik.

Użycie lasera jest alternatywą dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Zabieg laserem jest nieinwazyjny i niezwykle skuteczny, a czas gojenia stosunkowo krótki.

Nowoczesne kliniki oferują swoim pacjentom bezpieczne usuwanie znamion Katowice z każdego miejsca na ciele. Usuwaniem zmian skórnych zajmuje się lekarz specjalista.

 

Czy usuwanie zmian skórnych boli?

Ponieważ zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza, jest on całkowicie bezpieczny. Nie wywołuje on także bólu w trakcie trwania. Lekarz wykonujący zabieg podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe, aby zredukować wszelkie nieprzyjemne odczucia.

Zabieg medycyny estetycznej jest trwały, a leczenie odbywa się szybko i przynosi natychmiastowe rezultaty.

 

Gojenie po usunięciu zmiany skórnej

Pomimo tego, że zabieg ma na celu poprawę estetyki skóry i nadanie jej pięknego wyglądu, efekt ten nie będzie widoczny tuż po zabiegu. Obszar, z którego usuwana była zmiana skórna może być delikatnie zaczerwieniony oraz opuchnięty. Nie należy jednak martwić się z tego względu, ponieważ jest to efekt, który z czasem ustępuje.

W zależności od różnych czynników taki stan rzeczy może utrzymywać się około 3 dni po zabiegu. Ślad po zabiegu po pewnym czasie ciemnieje, a następnie blednieje i zupełnie znika ze skóry.

WhitePress Prawa